תרגיל למידה בחירום יוני 2014

להורים שלום רב, 

הנדון: תרגיל למידה מרחוק יוני 2014

הערכות לקראת חופשת הקיץ – גלישה בטוחה ברשת

חופשת הקיץ, העומדת בפתח, שופעת הזדמנויות לבילויים, נופש, מפגשים חברתיים ולגלישה ברשת האינטרנט. בתקופת הקיץ נרשמת עליה בשעות השימוש של הילדים ובני הנוער ברשת, ועלינו לשים דגש מיוחד של הקניית נורמות התנהגות לגלישה בטוחה ומיטבית. לפיכך, ובהתאם להנחיות חוזר מנכ"ל אתיקה ומוגנות ברשת", אגף טכנולוגיות מידע מקיים תרגיל למידה מרחוק ארצי בנושא גלישה בטוחה ברשת בין התאריכים 15-17 ביוני 2014, החל מסיום יום הלימודים ואילך, כחלק מההיערכות לקראת חופשת הקיץ.

השימוש בסביבה מקוונת בכלל ולמידה מרחוק בפרט בשגרה כמו גם בחירום, מהווים תחליף נוסף למסגרת הפעילות הלימודית, כאשר התלמידים ו/או המורים אינם יכולים להגיע פיסית לבית הספר או בוחרים לנהל תקשורת לימודית מרחוק. מרחבי הכיתות ואתרי משרד החינוך מציעים לתלמידים מגוון של פעילויות מותאמות לקיץ לזמן בו לא מתקיימת שיגרת לימודים

לשם כך חשוב להכיר את הפורטל הבית-ספרי ומרחבי הלמידה הכיתתיים שבו כדי שהתלמידים ידעו להיעזר בו ולתקשר בניהם ועם צוות בית הספר בשגרה ובחירום כאחד. בנוסף חשוב להכיר את פינת גלישה בטוחה באתר ביה"ס ואת מאגרי הפעילויות בנושא גלישה בטוחה הקיימות במאגרים שלספקי התוכן, של המשרד ואת יחידות המשרד הנותנות מענה בנושא גלישה בטוחה ברשת על כל היבטיה.

אתר בית הספר משמש כלי תקשורת מרכזי ומאפשר דרכי תקשורת מגוונות עם הצוות החינוכי של בית הספר (מחנך/ת הכיתה של ילדכם, יועץ/ת בית הספר, סגן המנהלת, המנהל/ת וכו') גם בחופשת הקיץ.

הקיץ מזמן פעילויות אחרות לתלמידים וחשוב לנקוט משנה זהירות ולהכיר את הכללים לגלישה בטוחה, על כן בתרגיל זה מזמין המשרד את ההורים והתלמידים לחתום יחד על אמנה לגלישה בטוחה, בנוסף יתבקשו התלמידים לבצע פעילות בנושא ששויכה לו על ידי המורה ולנסח היגד חדש לאמנה ולפרסמה בפורום הכיתתי.

ביום ב' 16.6.14 על התלמידים להיכנס למרחב הלמידה הכיתתי שבאתר בית הספר בין השעות  13:00-20:00 לחתום על האמנה שמופיעה באתר בית הספר בפינה הכיתתית ולנסח היגד אחד נוסף.

 

נוקיר שיתוף פעולה וסיוע לילדכם,

עינת פוטרמן - מנהלת בית הספר          מריוס הלפרן – סגן המנהלת

Man, Face, Head, Circle, Structure, Networks, Internet