מה חדש‏ > ‏

יום שיא למידה מבוססת פרויקטים

פורסם: 14 במאי 2015, 16:33 על ידי: marius@rabinyavne.org   [ עודכן 18 במאי 2015, 23:02 ]

ייחודיות ​בית הספר ע"ש יצחק רבין, הינ​ה​ "קיימות כאורח חיים". במסגרת למידה מבוססת פרויקטים,  כל שכבה עברה תהליך למידה מעמיק ​סביב הייחודיות​,​ שבא לידי ביטוי במקצועות הלימוד השונים. ​המטרה הינה ליצור הבניית ידע רב תחומית הקשורה לחיי היומיום של הילדים. הילדים ​למדו את הנושא סביב שאלה הקשורה לסביבה. ביום שישי האחרון הציגו  התלמידים את תוצריהם בכתות האם מול הוריהם הנרגשים. שכבת כתות א' ב​חנה כיצד​ניתן ​​לחגוג את חגי ישראל עם הסביבה? ​התלמידים ​הכינ​ו תוצר​ים​ הקשור​ים​ ​לחגים מחומרים ממוחזרים. שכבת כתות ב' בדקה כיצד נוכל להיות חברים של הסביבה? כל כתה הכינה קובץ של סיפורים הקשורים לשמירה על הסביבה מפרי עטם של הילדים. שכבת כתות ג' חקרה כיצד ניתן לגדל מזון על אדן החלון? התלמידים הכינו עציצים למכירה וכן פוסטר מדעי דיגיטלי. שכבת כתות ד' התמקדה בבדיקת של הכנת משחקים מחומרים ממוחזרים והכינה משחקים לימודיים מחומרים אלה עבור תלמידי א'-ג'. שכבת כתות ה בדקה את השפעת הפרסומות על הרגלי התזונה של ילדים​,​ותלמידיה יצרו פרסומות שונות למזון בריא ​במגוון מדיות-  מצגות, סרטונים, שירים, סטיקרים. שכבת כתות ו' תכננה דגם של מלון ירוק לעיר יבנה – הקבוצות בשכבה חקרו היבטים שונים בתכנון המלון כגון: מים, תזונה, אנרגיה, צמחיה, מיקום, בנייה ועוד.

לאחר ה​צגת התוצרים ​בכיתות ​, יצאו התלמידים והוריהם לפעילות "בוקר של כייף" בחצר בית הספר. את הפעילות ארגנו חברי הנהגת ​ה​הורי​ם​  בהובלת ועדת התרבות של ההנהגה ובשיתוף הרכזת החברתית וההנהלה. בפעילות זאת הוקם מעין שוק איכרים בית ספרי ובו נמכרו החל  מדברי מאפה, עוגות, עוגיות, לחמים וכריכי בריאות- מתוצרת הבית של תלמידי בית הספר, ועד שתיה חמה וקרה, מיץ תפוזים סחוט טבעי, ארטיקים, זרי פרחים, ויצירות אומנות מעשה ידם של התלמידים. בנוסף, התקיימה הגרלה ובה הוגרלו פרסים שכולם מתרומתם של בתי עסק מקומיים. ההורים וילדיהם נהנו להסתובב בין הדוכנים, לקנות מתוצרי השוק בדוכנים השונים ולשבת בפינות החמד שהוקמו במיוחד לרגל האירוע. מטרת הפעילות, בראש ובראשונה, לחוות תחושה קהילתית מגבשת וכן לאסוף כספים שיוקדשו לפעילויות תלמידים בבית הספר.

 ​ראש העיר, מר צבי גוב ארי, המוביל  תהליכים של פיתוח ייחודיות בית הספר לצד למידה ​​ משמעותית​, כיבד אותנו בנוכחותו במהלך כל היום.


Comments