מה חדש‏ > ‏

"ספריית פיג'מה" בבית הספר הירוק ע"ש יצחק רבין

פורסם: 6 בדצמ׳ 2016, 3:30 על ידי: marius@rabinyavne.org

ספריית פיג'מה היא תכנית אשר נוסדה על ידי קרן הרולד גרינספון, הפועלת בשיתוף פעולה עם משרד החינוך. מטרתה של התכנית היא להנחיל לילדים אהבה לקריאה ולספרים ולעודד דיון בערכים יהודיים בחיק המשפחה.

התכנית פעלה בגני הילדים והשנה נכנסה גם לבתי הספר. תלמידי בית הספר יקבלו במהלך השנה, 4 ספרי קריאה איכותיים בעלי זיקה לתרבות ולמורשת ולצדם הצעות לפעילות משותפת לילדים ולהוריהם. המפגש עם הספרים מעניק הזדמנות לפעילות מגבשת ומהנה ולשיח משפחתי על ערכים, וקבלת האחר אשר משתקפים בספרים.

הספר הראשון שהוענק לתלמידי כיתות א', "ענונת" מאת טום ליכטנהלד ולתלמידי כיתות ב' הוענק הספר "הינשוף שראה הפוך" שכתב יוסי גודארד.

ביום שישי, נערך יום שיא חוויתי לפתיחת תכנית "ספריית פיג'מה" לתלמידי כיתות א' ב' בבית הספר "רבין".

כהכנה לקראת יום זה נלמדו שיעורים בנושאים של הספרים - ינשופים ועננים. בכיתות א' למדו התלמידים על עננים, משקעים ועל מחזור המים בטבע ובכיתות ב' למדו התלמידים על ינשופים.

ביום חמישי בערב נפגשו מחנכות הכיתה עם נציגי הורים מהוועדים והורים מתנדבים אשר קישטו את הכיתות והכינו אותם לקראת בואם של התלמידים בבוקר. נפרשו מחצלות והכיתה קושטה בהתאם לתכנים של הספרים.

ביום שישי בבוקר הגיעו בהתרגשות רבה, תלמידי כיתות א' ב' בפיג'מות מצוידים בכרית, שמיכה ובובה אהובה. הם שכבו על המחצלות והאזינו בהנאה רבה לסיפורים שסופרו ע"י מחנכות הכיתה.

לאחר מכן הם עסקו בפעילות יצירה-הכנת מובייל וינשופים והתכבדו בארוחת בוקר חגיגית ובריאה אשר כללה: כריכים, פלטות ירקות ופירות. בכל כיתה הוכנה עוגה בצורת ענן וינשוף.  

בסוף הפעילות תלמידי הכיתות קיבלו תיק בד ובו הספר כשי לספריית משפחתו.

הפעילות היתה חוויתית, מהנה, מרגשת ובעיקר מעודדת קריאה בהנאה.

שר החינוך, נפתלי בנט, צייץ על הפעילות בחשבון הטוויטר שלו.


Comments