מה חדש‏ > ‏

פעילות הגישור יוצאת לדרך בבית ספר הירוק ע"ש רבין

פורסם: 20 בנוב׳ 2018, 4:07 על ידי: simona.n@rabinyavne.org   [ עודכן 22 בנוב׳ 2018, 13:02 ]
  
 בעיר יבנה מופעלת מזה תשע שנים בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים התוכנית "גישור- דיאלוג אחר". התכנית הינה  יוזמה של ראש העיר, צבי גוב-ארי בשיתוף פעולה של ה'מרכז לדיאלוג אחר' ועם מנהל החינוך ובמימונה של עיריית יבנה. מטרת התכנית היא להטמיע את שיח הגישור כחלק מתהליך לשינוי מהותי וחיובי באקלים החברתי והחינוכי בעיר.

   בית ספר הירוק ע"ש רבין מפעיל את התוכנית זו השנה השביעית מתוך הכרה והבנה כי תוכנית הגישור מסייעת רבות לתלמידי בית הספר בפתרון סכסוכים, תוך התבוננות פנימית, לקיחת אחריות והעצמה אישית.

   פעילות הגישור בבית הספר ענפה מאוד. כל תלמידי שכבת ד' לומדים שעה שבועית את תכני הגישור לאורך כל השנה ע"י ריקי אור-לוי, רכזת הגישור הבית ספרית. בנוסף, מכל כיתה נבחרים כשישה תלמידים, שיעברו קורס, יוכשרו כמגשרים צעירים ויחלו לפעול כמגשרי בית הספר. תלמידי כיתות ה', שעברו את קורס המגשרים הצעירים, פועלים בבית הספר כמגשרים. נבחרת גישור זו מציגה את תכני הגישור וחשיבותו בכיתות, כדי לעודד את ביצוע ההליך הגישורי. בנוסף,  במהלך ההפסקות, מאתרים ילדים הזקוקים לגישור או לחלופין ילדים המצליחים להמנע מקונפליקט ומשבחים אותם באמצעות מדבקה 'מגושר'. כל חודש בוחרים את הכיתה המובילה בגישורים והיא מקבלת את גביע הגישור הנודד, בטקס בית ספרי מול הורים והנהלת בית הספר. 

   בבית הספר מתקיימת גם סדנת גישור להורים - 'דיאלוג אחר במשפחה'.  ההורים נחשפים בסדנא לתכנים, שילדיהם לומדים בכיתה, מתוך ראיה מערכתית של חשיבות שיח גישורי גם בתוך המשפחה- גישור כדרך חיים. גם קורס זה הינו במימון של עריית יבנה.

   עינת פוטרמן, מנהלת בית הספר מציינת כי הטמעת תוכנית הגישור אינה מסתכמת רק בפתרון סכסוכים אלא בהטמעה של ערכי יסוד שונים הנהוגים בין אדם לחברו. הטמעה זו משפרת את השיח, מקדמת אקלים מיטבי ומצמצמת את מספר הקונפליקטים. 
Comments