מה חדש‏ > ‏

מופע מחול – "שני עולמות"

פורסם: 29 בינו׳ 2014, 12:23 על ידי: marius@rabinyavne.org   [ עודכן 29 בינו׳ 2014, 12:45 ]

בבית הספר "רבין" בשכונה הירוקה צפו במופע מחול "שני עולמות".

תלמידי בית הספר היסודי "רבין" בשכונה הירוקה, משכבות ה'-ו', צפו במופע מחול מרתק הנקרא "שני עולמות". המופע התקיים בתוך כתלי בית הספר. שילוב ייחודי במינו בין עולמו של רקדן חרש (אמנון דמתי - ממייסדי וסולני להקת "קול ודממה"), לבין עולמה של רקדנית שומעת (ג'יל דמתי – פינגולד ).

מופע המחול החל בהצגת זוג הרקדנים ויצירותיהם ,על ידי הרקדנית, כאשר תנועות הידיים ,שפת הסימנים, מסייעות לבן זוגה להבין את תוכן הדברים. הזוג המיוחד, שילב במופע קטעי ריקוד ,פנטומימה ועוד תוך שהוא משלב את התלמידים ומפעיל אותם בריקוד, בחיקויי בע"ח בפנטומימה ועוד.

התרגשות התלמידים ניכרה היטב על פניהם. הם ישבו מרותקים למופע תוך שהם מתבוננים בצעדי הריקוד של זוג הרקדנים ומתקשים להבין איך הרקדן רוקד מבלי לשמוע את המוסיקה.

הרקדן, אמנון דמתי הפליא בכישרונו להציג קטעי פנטומימה שעוררו צחוק והנאה אצל התלמידים.

תלמידי בית הספר, חוו לצד ההנאה שבצפייה במופע המחול, למידה משמעותית , מסרים ערכיים חינוכיים לחיים:

·        "האחר הוא אני"-עלינו להבין ולהכיל את האחר למרות קשייו.

·        מגבלות הן רק על הנייר-ניתן להסיר אותם בכך שלא נתייחס אליהן ונשאף לממש את שאיפותינו .

·        העיסוק באומנות מאפשר ריפוי אישי לצד ההנאה.

·        כחברה מתוקנת ,השואפת לשיווין בין שני המינים, חשוב שהבנות והבנים יראו בריקוד, עולם בו שניהם יכולים להשתלב באופן שווה.

תלמידי בית הספר "רבין"  השתאו כיצד ניתן לרקוד  יחד- כזוג, מבלי לשמוע את המוסיקה. לשאלתם ענתה הרקדנית כי ניתן לחוש על רצפת עץ את רטט המוסיקה, ניתן לספור צעדים וניתן לעקוב בתנועות העיניים אחר התנועות והצעדים.

שילוב הצגות ומופעים בתכנים הנלמדים, מחזקים את העברת המסרים החינוכיים וראיית מדיניות בית הספר, להכשיר את בוגריה להיות אזרחים טובים יותר בעתיד.