מה חדש‏ > ‏

מפגש סופרת - בבי"ס רבין

פורסם: 13 במרץ 2016, 13:34 על ידי: marius@rabinyavne.org

במסגרת התכניות לעידוד קריאת ספרים והעשרת השפה העברית, נפגשו תלמידי כתות ג-ו בביה"ס רבין עם סופרת המתח והפנטזיה – ד"ר סיגלית דיל.

ד"ר סיגלית דיל היא סופרת ילדים ונוער ישראלית, דוקטור במשפטים, עורכת דין ורואת חשבון. בשנת 2006 נבחרה לאשת השנה בתחום הספרות על שפרצה דרך בז'אנר הפנטזיה לבני הנוער.


במסגרת המפגשים המרתקים עם כל שכבת גיל, החלה סיגלית לקרוא בפני התלמידים הסקרנים קטעים מותחים מספריה. התלמידים נשארו פעורי פה והאיצו בה להמשיך ולספר ולא לעצור ברגעי המתח המפתיעים.

סיגלית הציגה בפני התלמידים את המגוון הרחב של ספריה המתאימים הן לקוראים הצעירים יותר והן לקוראים הבוגרים יותר. התלמידים התעניינו מהיכן היא שואבת את ההשראה לספריה ומהיכן באים לה הרעיונות המותחים כל כך. כמו כן סיפרה על השמות המיוחדים שהיא בוחרת לדמויות שלה.

סיגלית שסיפרה לילדים שכילדה חלמה להיות... נהגת משאית זבל, ספרה שגם בעבודתה היום יומית היא משלבת את הדימיון הפורה.

עוד סיפרה שכשהיא מתחילה לכתוב, הסוף שהיא מתכננת הוא לא בהכרח הסוף האמיתי של הסיפור. באיזשהו שלב במהלך הכתיבה הגיבורים שלה הופכים להיות עצמאיים וכאילו הם קובעים את השתלשלות העלילה מבלי להיוועץ איתה. עוד הוסיפה שהיא דואגת לפתוח את ספריה במשפט מותח, וכך להשאיר את הקוראים במתח עד הסוף המפתיע של הספר.

ספרה הראשון "שעון הקסמים" זכה לביקורות נלהבות והצלחתו הביאה להוצאת ספרים נוספים כמו:" הפנימיה שלא היתה" , "הבובה", "תלתלים מכושפים", "טירת כחולי העין", ועוד.

התלמידים נהנו מן המפגש שהותיר אותם מאוד מסוקרנים ונלהבים להשאיל את ספריה מן הספרייה.
Comments