מה חדש‏ > ‏

חוזר פתיחת שנה

פורסם: 31 באוג׳ 2013, 11:22 על ידי: marius@rabinyavne.org

תלמידים והורים יקרים,

בית הספר פתח את שעריו זו השנה השנייה בהתרגשות רבה. מועצת התלמידים ערכה טקס, שבו קיבלנו בשיר ובמזמור את תלמידי כיתה א' הנרגשים. בהפסקה התלמידים נהנו מפעילות שכללה משחקי ענק ומוזיקה. השנה אנו חובקים באהבה 440 תלמידים, הלומדים ב-15 כיתות לימוד מכיתה א' ועד כיתה ו'.

בית ספרנו חרט על דגלו חדשנות פדגוגית והטמעת תקשוב כתהליך מערכתי. השנה תלמידי כיתות ה' ילמדו בסביבות למידה דיגיטליות באמצעות מחשבים ניידים. בנוסף, ביה"ס התחדש באתר אינטרנט, כתובתו: www.rabinyavne.org . כבית ספר ירוק אנו נקפיד השנה לפרסם את החוזרים, המודעות והעדכונים באתר בית הספר ובחשבון ה-Twitter של ביה"ס. אנו ממליצים להורים ולתלמידים להיכנס לאתר בית הספר בתדירות גבוהה על מנת להמשיך ולהיות מעודכנים.

שנה זו מציבה בפנינו אתגרים רבים ביניהם: יצירת חברת ילדים מלוכדת ומגובשת, המרגישה שייכות לביה"ס ומגיעה מדי יום עם חיוך על השפתיים ושיר בלב; האתגר לשלב בין חינוך לערכים, לבין חתירה למצוינות לימודית ולצמצום פערים; האתגר לחנך את תלמידנו לעקביות ולהתמדה, על מנת שיוכלו לעמוד ביעדים; האתגר להוביל בהצלחה כל תלמיד ותלמידה למיצוי יכולותיהם וכישוריהם.

אני מאמינה כי אחד המפתחות להצלחת בית ספר בכלל ובית ספר צומח בפרט הינו הקשר החזק בין התלמיד, ההורים והצוות החינוכי. 

הצוות החינוכי שואף לכך שכל אחד מבאי בית הספר : התלמידים, ההורים והמורים  יפעל כחלק ממשפחה ענפה ותומכת במטרה להוביל את התלמיד להצלחה.

כולי תקווה כי נפעל בשיתוף פעולה מלא, לשמור על כבוד התלמיד, המורה וההורה, תוך מתן דוגמה אישית בהליכותינו. כל זאת תוך שימת דגש על שימוש מושכל ברשת האינטרנט, הכולל הימנעות מכתיבה ברשת של דברים העלולים לפגוע במורים/ בתלמידים/ בהורים.

מספר נושאים לתשומת לבכם:

1. נהלים וחוקים - בשבועות הקרובים נשוחח עם התלמידים על נהלי בית הספר. באתר בית הספר מופיעים הנהלים, וכן הם מצורפים לחוזר זה לנוחותכם.

2. הבאת ציוד לתלמידים במהלך יום הלימודים - במידה והנכם מביאים לילדכם ציוד/מזון ששכח, עליכם להשאירו אצל השומר בצרוף פתק ובו שם התלמיד.

3. התלמידים רשאים להביא משחקי קופסה, בהם יוכלו לשחק במהלך ההפסקות. אין להביא בובות מסוגים שונים, ביה"ס אינו אחראי לאובדן/נזק לחפצים. בנוסף, נשמח לקבל לביה"ס תרומה של ספרים ושל משחקים מסוגים שונים.

4. משמרות זהירות בדרכים (ז.ה.ב) - השנה תלמידי כיתה ו' החלו את המשמרות במעברי החציה הסמוכים לביה"ס. נהגים הקפידו לפעול ע"פ הנחייתם!

5. ניקוי ידיים - הקפידו לצייד את התלמיד בג'ל לחיטוי ידיים. מפאת כמות התלמידים אין באפשרותנו לשלוח את כלל התלמידים לשטיפת ידיים טרם הפסקת האוכל.

7. אסיפת הורים כללית תתקיים ב- 11.9.13. כיתות א'-ב' בשעה 18.00, כיתות ג'-ו' בשעה 19.30.

8. המתנה לאחים - חל איסור מוחלט בתום יום הלימודים לשהות בביה"ס (אין אפשרות שהתלמידים ימתינו לאחיהם בשטח ביה"ס). 

אנו מתחילים את שנת הלימודים בסוף חודש אלול ונכנסים יחדיו לחודש תשרי. אלול ותשרי הם מפגש בין ההסתכלות ובחינת החולף לבין המבט לעתיד לבוא. יחד נצעד לקראת השנה הבאה עלינו לטובה. שנת תשע"ד. שתהייה זו שנת לימודיים פורייה, רבת הישגיים לימודיים, חברתיים וערכיים. שנה שבה נזכה להצמיח ולצמוח.

 

שנת תמיכה ותנופה, שותפות ועשייה דגולה.

 

בברכה,

עינת פוטרמן, מנהלת ביה"ס

וצוות המורים
Comments