מה חדש‏ > ‏

חוזר להורים לחנוכה

פורסם: 5 בדצמ׳ 2013, 2:07 על ידי: marius@rabinyavne.org   [ עודכן 29 בינו׳ 2014, 12:47 ]

"בפרוס חג האורים, מתלכדים כל אורותינו יחדיו.

    מי ייתן ואור ייחודי זה יבוא בשערנו ויצור אבוקה גדולה לטובת חדוות העשייה, הבריאות וההצלחה"


תלמידים והורים יקרים,


שלושה חודשים חלפו מאז החלה שנת הלימודים, ביה"ס גדל ומונה 446 תלמידים. כעת, עם צאתנו לחופשת החנוכה, וברצוני לעדכן אתכם במעט מהנעשה בבית ספרנו:

בחירת הנהגה מוסדית - ליו"ר ההנהגה נבחר רונן זהבי, לסגנים ענבל סטביצקי- הוכמן ורפי ענני. כמו- כן, מונו ראשי וועדות האחראים על תחומים שונים. נאחל שיתוף פעולה פורה ובהצלחה!

יום הזיכרון ליצחק רבין ז"ל - במהלך חודש אוקטובר התלמידים למדו ופעלו סביב מורשתו של יצחק רבין ז"ל. הפעילות כללה טקס מרגש שנערך ע"י כיתה ו'2 ולמידה פעילה ומאתגרת, שהתקיימה במרכז למידה בספריית ביה"ס.הפנינג חוגים - השנה בית הספר פתח במיזם שיתופי עם המתנ"ס ומחלקת הספורט, במטרה לאפשר לתלמידים להשתתף בחוגים ביה"ס בהמשך יום הלימודים. בין החוגים המתקיימים: שחמט, קפוארה, אקרובטיקה, כדורגל, כדורסל, טיסנאות, כלבנות ועוד.

"בוקר של כיף" -  ביום שישי, 15/11, התקיים הפנינג, שארגנה הנהגת ההורים בשיתוף עם הנהלת ביה"ס. ההורים, שהכינו מטעמים למכירה, הגיעו לביה"ס, עברו עם התלמידים בין הדוכנים השונים ורכשו פשטידות, עוגות, פרחים, יצירות של התלמידים וכד'. הפעילות היתה חווייתית ומהנה. הכספים שגוייסו ישמשו להקמת מעבדת מדעים. יישר כוח לכל ההורים ובראשם למלי בלום, יו"ר וועדת תרבות, לרוחה תורג'מן על העיצוב המרהיב ולנחום חבר על ההנחיה ומוזיקה."חנוכיית החסד"- כמדי שנה נערכים במערכת החינוך ביבנה לפרויקט "חנוכיית החסד" בפרויקט זה התלמידים מביאים קופסאות שימורים אותם אוספים מכל בתי הספר והגנים בעיר לחנוכייה אחת ענקית. כל תלמיד מקבל תלוש עבור כל קופסא שהביא ולבסוף נערכת הגרלה נושאת פרסים. המחנכות קיימו שיעור בנושא נתינה וחסד ותלמידי ביה"ס הביאו קופסאות  לרוב. יישר כוח!


טקס כסלו -  ביום שלישי התקיים טקס המסכם את חודש כסלו בסימן הערך "שונות", תוך הדגשת החיבור בין הערך לבין הנושא השנתי- "האחר הוא אני". כמדי חודש במהלך הטקס חולקו תעודות הצטיינות בנושאים חברתיים שונים. בטקס הודלקה חנוכייה והתלמידים התכבדו בסופגניות.פעילות עמותת "צמד"- ביום ראשון האחרון התקיימה בבית ספרנו פעילות סביב נושא האור והחושך, במסגרת לימודים על  ערך החודש- "שונות" . הפעילות נערכה מטעם עמותת "צמד"- אגודת העיוורים הנעזרים בכלבי נחיה. בית הספר אירח את בני וכלבת הנחייה שלו, שהסביר על התנהלותו כעיוור ועל תפקידה של כלבת הנחיה.סדנאות הורים – התחלנו להפעיל בבית הספר מספר קבוצות הורים. הסדנאות להורים מונחות ע"י אנשי מקצוע בנושאים שונים , לדוגמא: השפעה של המעבר למקום חדש על המשפחה והילדים, גישור וכד'. בהמשך מתוכננות סדנאות נוספות...המשיכו לעקוב אחר הפרסומים.

תערוכת חנוכיות בנושא זהירות בדרכים שכבת ה' - לרגל חג החנוכה מוצגת בבית ספרנו  תערוכת חנוכיות בנושא "זה"ב מאירים חיים". כל תלמיד בשכבת ה' התבקש להכין חנוכייה מחומרים ממוחזרים בנושא זה"ב.
תקשוב: השנה ביה"ס יוזם פיילוט מתקדם בשכבת ה'. תלמידי שכבת ה' לומדים באמצעות המחשבים הניידים. שילוב הכלים הדיגיטליים בכיתה מקדם את תהליך הלמידה והתלמידים רוכשים מיומנויות רבות דרך עבודות חקר ברשת, השתתפות בתרגילים אינטראקטיביים עם משוב מידי, ביצוע מטלות מתוקשבות בסביבת אופק, צפייה בסרטונים, תכנון, בנייה והצגת מצגות ועוד.


התלמידים לומדים באמצעות ספרים דיגיטליים וחוברות רגילות. הספרים הדיגיטליים מספקים עולם תוכן עשיר עם אפשרות לביצוע תרגילים מתקדמים, הזנת טקסטים וקישורים למקורות מידע נוספים. לכל תלמיד בכיתה ה' חשבון ארגוני המאפשר לו לתקשר עם כל תלמדי השכבה וגם עם המורים. תקשורת זו מפתחת מיומנויות כתיבה ושיח בקרב התלמידים ונותנת מענה לעזרה בשיעורי בית. השנה שיעורי הבית יפורסמו באתר ביה"ס.


אנו מתכוונים להרחיב את הפיילוט גם בשנה הבאה לכן כיתות ד' כבר לומדות שיעורי מחשבים אשר מטרתם להקנות לתלמידים את המיומנויות הבסיסיות בתחום התקשוב. בכל שכבות הלימוד נעשה שימוש בכלים הדיגיטליים באמצעות אתרים לימודים או סביבת אופק של מט"ח. שימוש בטכנולוגיית מידע ותקשורת מאפשר לחשוף את התלמידים לאתגרים לימודיים אישיים או קבוצתיים הדורשים יוזמה ומעוררת את הסקרנות, העניין והמעורבות האישית והערכית בהבניית הידע ובתהליכי הלמידה תוך שימוש בדרכי חשיבה גבוהות והתאמת דרכי הלמידה לשונות התלמידים.


כפי שאמר הרב קוק: "בכל דור ודור צריך ללמוד את דרכי השימוש בכלים המשפיעים על הדור"


תלבושת אחידה:

הימים הקרים הגיעו ואנחנו מבקשים להמשיך ולהגיע לבית הספר בתלבושת אחידה הכוללת עליוניות עם סמל בית הספר.

חופשת חנוכה תחל ביום ה', 28.11.13, חוזרים ללימודים ביום שישי, 6.1.2.13

נסיים בברכת הגשם ובברכת הצלחה ועשייה משמעותית,


חג אורים שמח,

עינת פוטרמן

מנהלת ביה"ס


Comments