מה חדש‏ > ‏

חודש אדר בסימן נתינה

פורסם: 10 באפר׳ 2014, 1:53 על ידי: marius@rabinyavne.org   [ עודכן 11 באפר׳ 2014, 11:48 ]
בבית הספר הירוק ע"ש יצחק רבין ביבנה מדגישים את ערך הנתינה במשך כל השנה, אך בחודש אדר קיבל הנושא "נתינה" ערך מוסף, שכן, הוא מייצג את החודש מתוך ערכי מפתח הל"ב והעשייה סביב הנושא הורגשה יותר מתמיד בכמה פעילויות שונות.


ראשית, תלמידי כיתה ג' הכינו טקס מרשים ופורימי שבסיומו חילקו אזני המן שהביאו מהבית לכלל תלמידי בית הספר. בהמשך חברי מועצת התלמידים יצאו בפרויקט שנקרא "דובוני אכפת לנו" בו התקיים על ידם איסוף של בובות פרווה מתלמידי בית הספר עבור ילדים נזקקים. את הבובות תרם בית הספר לבית הילד בגילה בירושלים, שם הילדים שמחו מאוד לקבל משלוח מיוחד שכזה. בנוסף, בחודש זה ציינו את יום המעשים הטובים במערך התרמה ואיסוף כולל למען מועדוניות הרווחה בעיר. בתחילה יצאו תלמידי שכבות ה'- ו' במבצע התרמה בליווי ההורים בין בתי השכונה בשעות אחה"צ, את הדברים שתרמו אנשי השכונה ריכזו בבית הספר וכבר למחרת, תלמידי שכבות ג'-ד', מיינו וארזו. לאחר מכן, חברי מועצת התלמידים, הגיעו בשעות אחה"צ בליווי ההורים, העמיסו והעבירו את הדברים לבניין הרווחה בעיר. לתרומות שנאספו צירפו שכבות א'- ב', קולאזים צבעוניים עם מילות ברכה, שיצרו בעצמם. בנוסף לעשייה שציינו עד כה, יצאו חברי מועצת התלמידים לחלוקת משלוחי מנות, שנתרמו ע"י בנק הפועלים, בעמותת כנפיים של קרמבו, שם נפגשו התלמידים עם החניכים והמדריכים ששמחו מאוד הן ממשלוחי המנות והן מההזדמנות להכיר אחד את השני.


בנוסף, תלמידי המועצה הירוקה בשיתוף עם מועצת התלמידים הכינו עבור כלל תלמידי בית הספר פעילות פורימית סביב נושא הקיימות, בפעילות זו הפעילו חברי המועצות את התלמידים בתחנות פורימיות בדגש על קיימות ואיכות הסביבה. אנו שמחים כי נפל בחלקנו להוציא מן הכוח אל הפועל פעילויות חברתיות ערכיות ומלאים בתחושת סיפוק לראות את תלמידי בית הספר לוקחים חלק ממערך הנתינה כחלק מערכי החודש של מפתח הל"ב.

רעות בנימין - רכזת חברתית
Comments