מה חדש‏ > ‏

הפנינג חלל ואסטרונומיה בבית ספר "רבין"

פורסם: 21 בנוב׳ 2017, 10:57 על ידי: marius@rabinyavne.org

בבית ספר "רבין" פועלת במרץ נבחרת תלמידים המכונה "נבחרת הכוכבים". נבחרת זו משתתפת בתחרות הארצית בנושא חקר חלל לבתי ספר, בהנחיית רכזת המדעים ספירית רוטמן. התחרות מתקיימת ביוזמת משרד החינוך, סוכנות החלל הישראלית, ו"קרן רמון" ע"ש אילן רמון ז"ל - האסטרונאוט הישראלי הראשון.

התחרות בנויה משלבים כאשר משלב לשלב עוברים רק בתי הספר המובילים. שלב א' שהתקיים לפני כחודש כלל חידון מקוון באורך של כ-3 שעות בו התלמידים התמודדו עם שאלות בנושאי מערכת השמש והבנת התנועה המורכבת של גרמי השמיים, התלמידים נדרשו להפגין מיומנויות של איתור מידע באינטרנט, קריאת טקסטים מדעיים, הפקת מידע והסקת מסקנות מהם.

בשלב א' של התחרות השתתפו 238 בתי ספר מכל רחבי הארץ ורק 136 מתוכם עלו לשלב הבא וביניהם גם נבחרת בית ספר רבין. שלב ב' התקיים השבוע וכלל הפקת הפנינג לקהילת בית הספר בנושא החלל.

כל תלמידי בית הספר משכבות א'- ו', לקחו חלק בפעילויות שונות בנושא חקר החלל בכלל והירח בפרט תחת הכותרת: "עד גיל 21 תגיע לירח". התלמידים נחשפו לאגדות בנושא הירח ומופעיו לאורך החודש, סיפורים וחוויות של אסטרונאוטים אשר עסקו בחקר החלל, התנסות בכתיבת מכתבי שכנוע לסוכנות החלל הישראלית וציורי קומיקס המעודדים עניין וסקרנות בנושאי חקר החלל.

בנוסף "נבחרת הכוכבים " הדריכה את כל התלמידים בהפסקה פעילה עם שלל חוויות כגון: עמדת צילום, חידונים ופעילויות מבוססות טכנולוגיות מתקדמות של 'מציאות רבודה' - טכנולוגיות תלת מימד.

 אנחנו מאמינים בנבחרת בית ספר "רבין" ובטוחים שעוד נשמע עליה גם בשלבים הבאים ועד אירוע הגמר הארצי!
Comments