מה חדש‏ > ‏

המפגש עם דדי כוחן

פורסם: 16 בפבר׳ 2014, 1:37 על ידי: marius@rabinyavne.org   [ עודכן 16 בפבר׳ 2014, 1:37 ]
ביום שישי האחרון נפגשו תלמידי שכבת ה'- ו' עם דדי כוחן. התלמידים הגיעו למפגש מסוקרנים וכשהשיחה החלה הם נדהמו לגלות שעומד מולם אדם שכלל אינו יודע מה הם לובשים או איך הם נראים. דדי הוא איש עם מוגבלות בראייה, שהגיע כדי לספר את סיפורו האישי, כיצד ראה עד גיל 26 עד שלפתע חש ליקוי קטן בראייתו ובהמשך התבשר כי מצבו יחמיר וראייתו לא תשוב אליו.


דדי, שיתף וסיפר את סיפורו תוך שהוא מבקש לפתוח את עיניהם של התלמידים בכל הקשור לנגישויות שונות לאנשים עם מגבלויות שונות וכן ביקש להעלות את המודעות לשילובם ומעמדם באופן שוויוני בחברה. השיחה עם דדי כללה גם שני סרטונים האחד- אודות חייו הפרטיים בו ניתן להציץ אל עולמו המשפחתי וסדר יומו וכן על העמותה אליה משתייך- "עמותת אתגרים", שבמסגרתה עבר מסע מיוחד במינו. במסגרת המסע דדי וחבריו יצאו  להוכיח לכל העולם, אך בעיקר לעצמם כי הכל אפשרי!
8 ימי טיפוס 7 חברים עם מוגבלות 14 אנשי צוות 70 פורטרים ומסע אתגרי אחד! כך יצאה קבוצה מיוחדת במינה, איכותית ומגובשת, למסע אתגרי במיוחד, פורץ דרך וראשון מסוגו בעולם - אל פסגת הקילימנג'רו - ההר הגבוה באפריקה!! שבעה חברים עם מוגבלות, מלווים במתנדבים יקרים ומסורים יחד עם אנשי מקצוע אחרים, למסע מרתק ומרגש שהיה בו הכל - סופת שלגים עם קור מקפיא מול חום עז וזיעה בלי סוף, רגעים של התרגשות ושיא, עצב והנאה, אושר וכאב, צחוק ודמעה, קושי ואתגר!! מסע של חברות ואחווה, התבוננות והתמודדות, אך יותר מכל - מסע שכולו אהבה! חווייה מעצימה, ייחודית ומיוחדת במינה!


ניכר כי סיפורו של דדי השפיע והביא עימו ורחות התפעלות וסקרנות בקרב התלמידים ששאלו שאלות והתעניינו בסיפורו המיוחד עד לפרטים. התלמידים יצאו מרוגשים ומלאי השראה בידיעה והבנה שאין פסגה שלא יוכלו לכבוש ועליהם רק להאמין וגם אם קשה - להמשיך ולהתמיד אל עבר המטרה.


Comments