מה חדש‏ > ‏

חגיגת בנות מצווה בבי"ס רבין

פורסם: 25 ביוני 2021, 7:29 על ידי: simona.n@rabinyavne.org

תלמידי שכבת ו' בבית ספר רבין , למדו השנה תכנית ייחודית הנקראת "מעגלי החיים". במסגרת התכנית נחשפו התלמידים לדמויות מפתח ולאנשים מעצימים, שהשפיעו על האנושות ועל ההיסטוריה בתחומים שונים.

מטרת השיעורים היתה: העלאת המודעות לשוויון בין המינים, קבלת השראה מנשים משפיעות וחיזוק מעמד האישה בחברה.

בין הדמויות שעליהן למדו התלמידים: גולדה מאיר, יעל ארד, מארי קירי, שרה אהרונסון, נטע ברזילי, לינוי אשרם, עדה יונת, זיו שילון, מייקל ג'ורדן, מרטין לותר קינג ונועם גרשוני.

חלק מהתלמידים בחרו דמות מעוררת השראה, הציגו אותה בפני הכיתה, והסבירו מדוע דמות זו מהווה עבורם דוגמה והשראה.

מאחר ובנות כיתות ו', מציינות השנה את גיל המצוות, הוחלט לערוך ערב שיא, שיסכם את העשייה במהלך השנה ויהווה זיכרון משמעותי עבור הבנות בהגיען לגיל 12.

לערב, שהיה בסימן העצמה נשית, הוזמנו בנות השכבה ואמהותיהן לפעילות כיתתית.

חלק מהבנות ערכו הפרשת חלה עם ליהי ישראלי, והכירו סמלים חשובים לכל אחד ממרכיבי הבצק, המהווים גם בסיס לבית ולמשפחתיות של כל אחת. בהמשך, נערכה סדנא לקליעת חלות מהבצק שהכינו הבנות.

 

חלק מהבנות השתתפו בסדנת העצמה אישית בהתמקדות במציאת כוחות פנימיים כמקור לחוסן להמשך החיים. בסיומה נהנו המשתתפות מהרצאה מעצימה, שהועברה  ע"י גב' רעות בנימין- "כוחות העל שלי" הרצאה לנערות בסימן העצמה נשית.

בסיום הערב האימהות ברכו את הבנות במילים מעצימות, וכן הצטלמו עימן לתמונת העצמה נשית. גם לגברים ניתן מקום חשוב בערב זה: האבות הפתיעו את הבנות עם סרטון מרגש, והבנים של הכיתה הפתיעו אותן בברכה מוקלטת. לסיכום, הערב רקדו כולן במעגל גדול של אור וכח.

האימהות והבנות הודו בהתרגשות ובדמעות לארבע המחנכות: ריקי אור- לוי, רות לקסמן, ענת כהן וינשטיין ואפרת זולטה על ערב משמעותי ועוצמתי.


  

  

Comments