מה חדש‏ > ‏

בית ספר רבין מציג: הנואמת הצעירה שתייצג אותנו בתחרות היא….

פורסם: 25 בדצמ׳ 2018, 1:37 על ידי: simona.n@rabinyavne.org

בהתרגשות ובהתלהבות רבה, התקיימה השנה תחרות "הנואם הצעיר" בבית הספר הירוק ע"ש יצחק רבין.

זוהי השנה השלישית, שבה עיריית יבנה משתפת פעולה עם ארגון רוטרי לשם הפעלת מיזם "הנואם הצעיר" בבתי הספר היסודיים בעיר.

מטרות הפרויקט הנן פיתוח כושר הביטוי והדיבור בפומבי של התלמידים, הבעת רעיון באופן מובנה, רהוט ובזמן קצוב, עידוד וקידום השפה העברית, עידוד לסבלנות ולסובלנות של בני נוער בחברה, חינוך להישגיות ולמצוינות וכן היכרות עם ארגון רוטרי ותרומתו לקהילה.

בתחרות השתתפו תלמידים משכבות  ה'-ו'. על מנת להגיע מוכנים לתחרות וללמוד את תורת הנאום והרטוריקה עברו הילדים לאורך השנה סדנת כתיבה ותרבות הנאום על ידי מובילת הפרויקט בבית הספר הגב' מיכל לב-רון. בסדנה זו קיבלו הילדים כלים, כגון: פיתוח כושר הביטוי, שימוש בשפה הכתובה, יכולת התבטאות מול קהל וזאת במטרה שכלים אלו ישמשו אותם בכתיבת הנאום ובהופעה על הבמה.

במהלך הסדנה התבקשו הילדים לבחור נושא הקרוב לליבם, אשר לתוכו יוכלו לצקת תכנים אישיים משלהם. כלל הנושאים נגעו לערכים אשר בית הספר חרט על דגלו ומקדם לאורך השנה, שונות, ערכיות החיים, כוחה של מילה, כוחו של שיתוף ועוד.

ביום התחרות הגיע לבית הספר מטעם ארגון "רוטרי - יבנה"  מר עדי חסיד, אשר ברך את הנואמים, ולאחר מכן החלו הנואמים לנאום בזה אחר זה: יובל לוי מכיתה ה'1, נועם קהאן מכיתה ה'3, רותם קרן מכיתה ה'4, אריאל קליין מכיתה ו'1 וליה צ'יבוטרו מכיתה ו'3. כל הנואמים ייצגו אותנו בכבוד וגאווה.

בתחרות ניצחה אריאל קליין מכיתה ו'1, בנאומה דיברה אריאל על החשיבות הרבה של ערכיות ואריכות החיים. אריאל תייצג את בית ספרנו בתחרות היישובית, שתתקיים במהלך חודש ינואר. בית הספר מודה ל'ארגון רוטרי" ומר טל מימרן על העזרה וההכוונה.

        
        


Comments