מה חדש‏ > ‏

בית ספר רבין מטייל

פורסם: 2 בינו׳ 2019, 8:23 על ידי: simona.n@rabinyavne.org
"האדם אינו אלא קרקע ארץ קטנה, האדם אינו אלא תבנית נוף מולדתו. רק מה שספגה אוזנו עודה רעננה, רק מה שספגה עינו טרם שבעה לראות. כל אשר פגע במשעולי טללים ילד...."    (שאול טשרניחובסקי)

 

בחודש האחרון יצאו רוב תלמידי בית הספר הירוק ע"ש יצחק רבין, לטיולים שנתיים באזורים שונים ברחבי ישראל. כחלק מ"אני מאמין" בית ספרי, המושתת על עקרונות  הקיימות כאורח חיים ובמטרה לחזק את הקשר הרגשי של התלמידים לנופי הארץ, לאתריה ולתולדותיה, יצר בית הספר תכנית טיולים בהובלתה של אורלי סובל, סגנית שנייה למנהלת, שהפכה את הטיול השנתי למסע משמעותי בעבור הילדים.

כל כיתה התחלקה לחוליות משימה, כאשר לכל תלמיד בחוליה היה תפקיד שתרם להצלחת הטיול. בנוסף, למידה החוץ כיתתית זו מזמנת הכרה עם התלמיד במישורים אחרים, תוך מינוף חוזקותיו וטיפוח הקשר הבין אישי. עינת פוטרמן, מנהלת ביה"ס, זמנה לחדרה את המורות היוצאות למסע עם הילדים וציידה אותם, לא רק במילות עידוד, אלא גם בתיק מלא בכל טוב, עליו מודפס "איתך לאורך הדרך…" -  משובב נפש!

טעימות מחוויות מרגשות של תלמידים מהטיולים:

       שכבת ד' טיילה באזור בית גוברין - תלמידה כתבה למורה את ההודעה הבאה, לאחר שהמורה סייעה לה במערת זחילה בחר' מדרס: " … היום בטיול אני הבנתי שגם אם יש לי פחדים, אני יכולה להתגבר עליהם…" המורה זחלה  עם התלמידה צעד אחר צעד במערה, תוך כדי שיח של עידוד עד שלבסוף ראו את האור בקצה המנהרה והתלמידה לא האמינה שעשתה זאת.

       שכבת ו יצאו לטיול בן יומיים לאזור הכרמל -אחת התלמידות מספרת: " הכיתה חולקה לחוליות, אני הייתי בחוליית הדרכה. לפני הטיול למדנו על האתרים בהם נבקר וכשהגענו אליהם לימדנו את שאר הכיתה אודותיהם. הייתה לי אחריות להעביר את המידע וגם היה מרגש לעמוד מול כולם ולהפגין את הידע יחד עם חבריי לחולייה. אין ספר שזה לא סתם טיול, אלא משהו משמעותי שעברתי"

                 


Comments