מה חדש‏ > ‏

בית ספר רבין הדגים קהילה מקצועית לומדת מתמטיקה

פורסם: 6 במרץ 2017, 10:06 על ידי: marius@rabinyavne.org

בשבוע שעבר אירח בבית ספר רבין מפגש למידה מחוזי של הפיקוח הבכיר במשרד החינוך. נושא המפגש היה: "התבוננות בזירות למידה - למידה מצפייה בשיח מתמטי".

בביקור השתתפו מפקחים רבים מהמחוז ומהמטה ביניהם: מפמ"רית מתמטיקה ביסודי, דר' דורית נריה, מפמ"רית מתמטיקה בעל יסודי גב' נרית כץ, מנהלת אגף מדעים, גב' גילמור קשת  וסגנית יו"ר המזכירות הפדגוגית, גב' רחלה שיפר.

האורחים הגיעו כדי להכיר מקרוב את הקהילה המתמטית, המתקיימת בעיר יבנה. במסגרת הקהילה נפגשות באופן קבוע מורות ורכזות מתמטיקה מבתי הספר היסודיים בעיר. במהלך המפגשים, המועברים ע"י דר' דליה חן, הממונה על הוראת המתמטיקה בבתי הספר היסודיים במחוז, והמדריכה, גב' עדי ערקי, מתרגלות המורות שיח מתמטי עם  תלמידים והתבוננות , שאינה שיפוטית בשיח.

את מפגש הלמידה הנחו דר' דליה חן וגב' כוכבה ברק, מפקחת ביה"ס.

ראש העיר, מר צבי גוב ארי, הציג בפני המפקחים נתונים על התפתחות העיר יבנה, ועל השקעתה הרבה של הרשות בחינוך בכלל ובחינוך המדעי- מתמטי בפרט.

בהמשך, הציגה מנהלת ביה"ס, גב' עינת פוטרמן, את בית הספר תוך שימת דגש על מנהיגות ארגונית מבוזרת והתמקדות בניהול תחום המתמטיקה בביה"ס.

גולת הכותרת של המפגש, היתה הדגמה של שיעור פרטני ע"י רכזת המתמטיקה בבית הספר, גב' אורלי אפלבוים ונטורה. נושא השיעור היה צריכה נבונה וכדאיות.

לאחר השיעור דר' דליה חן ניהלה דיון עם נציגות מן הקהילה המתמטית, שצפו בשיעור. הנושא, שבו התמקד השיח בקהילה היה: "תפקידו של המורה בניהול השיח המתמטי בשיעור"

השיח המקצועי היה שזור בכל הרבדים: בדיון של התלמידים בינם לבין עצמם, של התלמידים עם המורה ובדיון של דר' דליה חן עם הרכזות.

Comments