מה חדש‏ > ‏

בית ספר הירוק ע"ש "רבין" – בית ספר גוגל!

פורסם: 24 בנוב׳ 2014, 22:17 על ידי: marius@rabinyavne.org   [ עודכן 6 בדצמ׳ 2014, 10:39 ]

ברכות לבית ספר רבין אשר נבחר לאחד מבין שלושה בתי ספר מכל הארץ להוביל פרויקט חדשני בתחום התקשוב. בפרויקט זה מעורבים חברת גוגל ישראל, HP וממשלת ישראל. התוכנית מבוססת על פיתוח חדשני של שתי ענקיות הטכנולוגיה שמתאים להוראה בכיתה. בחברת גוגל יצרו מערכת ממוחשבת בשם כרומבוקזהו מחשב נייד הנתמך בכונן קשיח ועיקר ייעודו הוא "למידה מבוססת ענן". למידה מסוג זה מאפשרת למידה שיתופית מקוונת בין התלמידים למורה ובין התלמידים לעצמם. 

באירוע השקה שהתקיים במשרדי גוגל בתל אביב השתתפו מנכ"ל גוגל ישראל, ישראל-מאיר ברנד, שי פרומקס – מנהל מוצרים ניידים בחטיבת המחשוב האישי בחברת HP, סגן השר אופיר אקוניס המשמש כיו"ר המועצה הציבורית של "מחשב לכל ילד" , רוני דיין, מנהל אגף טכנולוגיות מידע במשרד החינוך ונציגי בתי הספר. סגן השר במשרד ראש הממשלה אופיר אקוניס אמר באירוע כי "למרבה השמחה נוצר שיח על צמצום פערים בחברה הישראלית. הבעיה המרכזית בעייני כיום היא שלחלק מהאוכלוסייה בישראל אין היכולת לגדול לתוך הטכנולוגיה והיום אי אפשר לעשות כלום ללא מחשב. לכן כאשר ראיתי את שכונות המצוקה ביקשתי לקחת על עצמי את פרויקט מחשב לכל ילד. כשמדברים על צמצום פערים לתת חינוך דיגיטלי בלוד ביבנה ובבצת זו הדרך הטובה ביותר לחינוך דיגיטלי מודרני." 

מאיר ברנד מנכ"ל גוגל ישראל אמר כי "מטרת הפרויקט הוא הנגשת מורים ותלמידים לשימוש יעיל ומשכיל באינטרנט."החינוך זה הכל" ועל כן פרויקט זה מהווה הזדמנות לצמצם פערים בין המרכז לפריפריה . שילוב נכון של הייטק, ממשל וחינוך יכול להביא לתוצאות חיוביות ולקידום החינוך והחברה בישראל.  שי פרומקס מ HP  אמר כי הכרומבוק יתפוס נתח משמעותי בחיי התלמיד וזוהי פלטפורמה חדשנית שתקדם את מערכת החינוך למצוינות. חזון ביה"ס ויעדיו הוצגו ע"י מנהלת ביה"ס, עינת פוטרמן, וסגן המנהלת , מריוס הלפרן.

יונתן חיימוב, תלמיד כיתה ה'1 המשתתף בפרויקט , נאם אל מול קהל המכובדים "כיתתנו משתתפת בפיילוט של הכרומבוקים של גוגל ואנחנו שמחים מאוד לקחת חלק בזה. במהלך השבוע אנחנו עובדים ולומדים בעזרת מחשבי הכרומבוק האישיים. המחשבים מכילים הגדרות אישיות של התלמידים שמוגדרות בחשבון הארגוני של בית הספר לכל תלמיד יש חשבון gmail משלו ולכן ניתן לשימוש גם במחשב מהבית. במחשבים אנחנו לומדים באתרי אינטרנט וסביבות למידה שונות, עובדים בתיקיות ומסמכים משותפים אותם אנחנו יכולים לשתף עם המורה ועם חברים וכך הלמידה שלנו משתפרת וגם ההישגים."    


Comments