מה חדש‏ > ‏

ביקור סופרים בבית ספרנו

פורסם: 29 בינו׳ 2014, 11:52 על ידי: marius@rabinyavne.org   [ עודכן 29 בינו׳ 2014, 12:44 ]

במסגרת תכנית לעידוד קריאה בקרב תלמידי בית הספר בשכבות הלימוד השונות מכתה א'-ו', התארחו בבית ספרנו מספר סופרים הכותבים את יצירותיהם לבי הגיל השונים.

כתות א'-ג' נפגשו בספריית בית הספר עם הסופרת אורית רז שכותבת גם לילדים, גם לנוער וגם למבוגרים. בין ספריה אפשר למצוא את: מר זוטא ועץ התפוחים, עוז והאגוז ,מזכרות מאיש השלג ועוד. אורית הציגה לתלמידים כיצד היא מאיירת רעיונות שהעלו הילדים ונתנה לכל שכבה מתנה-ציור שבאמצעותו יוכלו לקדם את תהליכי הכתיבה בכתות.

בשכבת כתות א' הציגה אורית רז את ספרה "מר זוטא ועץ התפוחים" באמצעות תאטרון בובות בו שותפו גם חלק מהצופים הצעירים כשחקנים בהמחזה. בשכבת כתות ב' וכתות ג' סיפרה והמחיזה הסופרת את הספר "ברווז ושמו געגוע". התלמידים שאלו את אורית רז על תהליך הכתיבה שלה ועל יצירות נוספות שהם מכירים.

השכבות הבוגרות בבית ספרנו פגשו גם את הסופר יוסי אלפי וגם את הסופרת רבקה מגן.  יוסי אלפי שיתף את התלמידים בחוויות מתהליך הכתיבה שלו וקרא שירים קצרים שכתב מספרו "אני יוסף הבן של המכולת" וכן מספרו "הפרה ברכה" שנולד כחוויה מילדותו של היוצר.

הסופרת רבקה מגן סיפרה לתלמידים על תהליך היצירה ועל החוויה האישית הקשה שחוותה באמת בילדותה שבה הואשמה בגניבה וכתוצאה מכך נולד סיפורה המפורסם "הצמיד של אופירה" שגם עובד להצגת תיאטרון.

התלמידים נהנו מאוד מן החוויה של מפגש פנים מול פנים עם סופר בגודל טבעי ולא רק בתמונות.