מה חדש


חגיגת בנות מצווה בבי"ס רבין

פורסם: 25 ביוני 2021, 7:29 על ידי: simona.n@rabinyavne.org

תלמידי שכבת ו' בבית ספר רבין , למדו השנה תכנית ייחודית הנקראת "מעגלי החיים". במסגרת התכנית נחשפו התלמידים לדמויות מפתח ולאנשים מעצימים, שהשפיעו על האנושות ועל ההיסטוריה בתחומים שונים.

מטרת השיעורים היתה: העלאת המודעות לשוויון בין המינים, קבלת השראה מנשים משפיעות וחיזוק מעמד האישה בחברה.

בין הדמויות שעליהן למדו התלמידים: גולדה מאיר, יעל ארד, מארי קירי, שרה אהרונסון, נטע ברזילי, לינוי אשרם, עדה יונת, זיו שילון, מייקל ג'ורדן, מרטין לותר קינג ונועם גרשוני.

חלק מהתלמידים בחרו דמות מעוררת השראה, הציגו אותה בפני הכיתה, והסבירו מדוע דמות זו מהווה עבורם דוגמה והשראה.

מאחר ובנות כיתות ו', מציינות השנה את גיל המצוות, הוחלט לערוך ערב שיא, שיסכם את העשייה במהלך השנה ויהווה זיכרון משמעותי עבור הבנות בהגיען לגיל 12.

לערב, שהיה בסימן העצמה נשית, הוזמנו בנות השכבה ואמהותיהן לפעילות כיתתית.

חלק מהבנות ערכו הפרשת חלה עם ליהי ישראלי, והכירו סמלים חשובים לכל אחד ממרכיבי הבצק, המהווים גם בסיס לבית ולמשפחתיות של כל אחת. בהמשך, נערכה סדנא לקליעת חלות מהבצק שהכינו הבנות.

 

חלק מהבנות השתתפו בסדנת העצמה אישית בהתמקדות במציאת כוחות פנימיים כמקור לחוסן להמשך החיים. בסיומה נהנו המשתתפות מהרצאה מעצימה, שהועברה  ע"י גב' רעות בנימין- "כוחות העל שלי" הרצאה לנערות בסימן העצמה נשית.

בסיום הערב האימהות ברכו את הבנות במילים מעצימות, וכן הצטלמו עימן לתמונת העצמה נשית. גם לגברים ניתן מקום חשוב בערב זה: האבות הפתיעו את הבנות עם סרטון מרגש, והבנים של הכיתה הפתיעו אותן בברכה מוקלטת. לסיכום, הערב רקדו כולן במעגל גדול של אור וכח.

האימהות והבנות הודו בהתרגשות ובדמעות לארבע המחנכות: ריקי אור- לוי, רות לקסמן, ענת כהן וינשטיין ואפרת זולטה על ערב משמעותי ועוצמתי.


  

  

ערב סיום שנה, פרידה והוקרה בבי"ס רבין

פורסם: 13 ביוני 2021, 4:39 על ידי: simona.n@rabinyavne.org

שנה מורכבת, מלאת אירועים, חוויות ושינויים עברה על העולם, על מדינת ישראל על יבנה עירנו ועל קהילת בי"ס רבין.

גם בשנה זו קהילת בית ספר רבין, ובראשם הצוות החינוכי  והנהגת ההורים, פעלו בשיתוף למען  קידום רווחת התלמידים, תוך גילוי יצירתיות ויזמות.

לערב אחד, יחיד ומיוחד, הוזמנו כל עובדי בית הספר, הנהגת ההורים המוסדית , עובדי המנהלה, הסייעות והש"ש, המתנדבים בביה"ס מטעם תנועת הנוער ה"מכבי הצעיר", כדי לחגוג יחדיו את סיום שנת הלימודים.

ניר שוורצמן, מורה וסטאנדאפיסט, הצחיק את כולם בסיפוריו ובחוויותיו כאיש הוראה, ההורים והצוות כאחד, הזדהו איתו .

קייטרינג עשיר השביע את הבאים .

הערב החגיגי הסתיים במילות תודה וברכה, וכן בשתי פרידות מרגשות במיוחד:

פרידה מיו"ר הנהגת ההורים בשלוש השנים האחרונות, רפי ענני. רפי שותף משמעותי ומרכזי במימוש חזון בית הספר, לפיו בית ספר רבין הוא בית עבור כל באיו. רפי תרם רבות לביסוס הקשר בין ההורים למורים ולקידום יוזמות מגוונות.

בנוסף, במעמד זה , נפרדה הנהגת ההורים, מאב הבית היקר של בית הספר, דדה אוחיון. דדה עובד בביה"ס מאז הקמתו לפני תשע שנים, ופורש כעת לגימלאות.

לכל המשתתפים ניתן שי שימושי ונציגי הנהגת ההורים קיבלו בנוסף תעודת הערכה.

מנהלת בית הספר, עינת פוטרמן , הודתה לכל באי הערב ומקווה להמשך שיתוף פעולה פורה ויעיל גם בעתיד בין הנהגת ההורים לצוות בית הספר. 

                 יום שיא "אני ישראלי" בבית ספר רבין

פורסם: 1 במאי 2021, 0:10 על ידי: simona.n@rabinyavne.org

כמידי שנה בין יום העצמאות לל"ג בעומר, הנהגת הורי בית ספר רבין בשיתוף עם  הנהלת בית הספר והצוות החינוכי, עורכים יום שיא מיוחד- אני ישראלי.

היום, שאורגן ע"י מורן און ואורלי סובל,  נפתח בפעילויות חוויתיות, שכללו, חידונים, תפזורות ושירים בנושא מדינת ישראל.

לאחר מכן נהנו התלמידים מהפעלות בארבע תחנות:

המורה אוראל בנה והפעיל תחנה "צבאית". התלמידים התנסו במסלול מכשולים צה"לי, סחיבת אלונקה, צפו בתצוגה של מדים ואביזרי צה"ליים ועוד.

המורה עודד הכין תחנה חוויתית של משחקי חצר, בה התלמידים התחרו ביניהם בקבוצות קטנות .

המורה תמי וקבוצת המצויינות במחול הפעילו בקצב ובשמחה את התלמידים בהרקדה לצלילי שירי א"י מתקופות שונות .

לקינוח, קיבלו התלמידים מנציגי הנהגת  ההורים, פלאפל בפיתה עם מבחר סלטים, טרופית וקרטיב.

התלמידים נהנו מאוד מהפעילות, ואנו מקווים להמשיך במסורת זו , גם בשנים הבאות.

   
 

בית ספר רבין חוגג את יום המשפחה בסימן גם מרחוק מרגישים קרוב

פורסם: 28 בפבר׳ 2021, 7:25 על ידי: simona.n@rabinyavne.org

בשנה מיוחדת זו, שנה שבה ילדי בית הספר , למדו הרבה מרחוק וקצת מקרוב, בחרו הנהגת הורי ביה"ס והצוות החינוכי לחגוג בצורה שונה ומיוחדת את יום המשפחה.

בתקופה זו היה חשוב לתת הן לילדים והן להורים, תחושת חמימות ומשפחתיות וכן לחזק את הקשר המשפחתי, שנרקם בתקופת הקורונה.

כל תלמיד קיבל תיק גב עם לוגו בית הספר ובתוכו חיכתה לילדים הפתעה מיוחדת ומתוקה- מוצרי אפייה מגוונים להכנת כדורי שוקולד או עוגת שוקולד חמה.  

הפעילות החווייתית התקיימה בשני ערבים, שכבת הצעירים מכתות א-ג ושכבת הבוגרים מכתות ד-ו.

בכל אחד מן הערבים , התכנסו בצוותא הורים וילדים לברכות בזום מפי מנהלת בית הספר, עינת פוטרמן ויו"ר הנהגת ההורים  רפי ענני.

הורי השכבה הצעירה, נהנו מהרצאה מפי יועצות בית הספר, תאיר שחר  ואורית רואה.

הורי השכבה הבוגרת שמעו הרצאה מפי רפ"ק ניר שדה, רמ"ח סייבר במשטרת ישראל.

בסיום ההרצאות, הצטרפו הילדים להורים וביחד עם מחנכות הכתות , שיחקו במשחקי חברה מקוונים וכן הכינו בצוותא, און ליין כדורי שוקולד או עוגת שוקולד חמה.

הן הילדים והן ההורים נהנו מאוד מזמן האיכות הכיתתי והמשפחתי וכן מהקינוח הטעים, שהכינו במו ידיהם בערב מיוחד זה.


                                                

             
      
     
 
        
         

נבחרת אסטרונומיה

פורסם: 16 בינו׳ 2021, 9:14 על ידי: simona.n@rabinyavne.org

      
אנו שמחים לבשר לכם כי נבחרת האסטרונומיה שלנו עברה גם את השלב השני בתחרות "חקר החלל" והם ממשיכים אל השלב הבא!
בתחרות השתתפו מאות בתי ספר מכל רחבי הארץ ורק 55 מתוכם עלו לשלב השלישי.
השלב השני  כלל מפגש עם הקהילה בנושא החלל ופתח צוהר לנושא האולימפיאדה: "נחיתות על עולמות קטנים" דרך מסעותיו של הנסיך הקטן בין עולמות ודמויות.
הנבחרת עברה תהליך משמעותי של למידה עצמאית, יכולות הדרכה והצגת מידע בפני קהל, יכולות שיווק ויזמות, יכולת ארגון שיתוף פעולה ויצירתיות. כל הכבוד! קהילת בית ספר רבין מאחלת להם הצלחה רבה בשלב הבא של התחרות

חוגגים את קבלת תורה בבי"ס רבין

פורסם: 11 בינו׳ 2021, 8:28 על ידי: simona.n@rabinyavne.org

"שישו ושמחו בשמחת תורה". זו האמרה שעמדה לנגד עיניהן של מחנכות כיתות ב' בבי"ס רבין, כאשר הן תכננו לחגוג ביחד עם תלמידיהן את מסיבת קבלת התורה.

בכתה ב' התלמידים חווים בפעם הראשונה את הלימוד בחומש התורה הראשון - בראשית. כדי לציין את החוויה המיוחדת, ערכו מחנכות השכבה, אורלי סובל, מיטל בן דוד ואילנה לוי,  עבור התלמידים, חגיגה ייחודית, המתאימה לתקופה זו.

כל כיתה הוזמנה להתארח באוהל אברהם מאובזר וססגוני, שהוקם במיוחד לצורך המסיבה.

התלמידים הקריאו קטעי קריאה, רקדו ושרו לצלילי מנגינות נעימות, ואף הופתעו בהצגה בדמות אברהם ושרה, שהציגו המחנכת והסייעת.

מנהלת בית הספר, עינת פוטרמן, ברכה את התלמידים במעמד חגיגי זה, ואיחלה להם שהמפגש עם התורה ימלא אותם באורה, שישכילו, שיחקרו, שירחיבו אופקים וכמובן שיהנו מהספר המיוחד והקדוש הזה.

צוות בית הספר בטוח שהתלמידים ישכילו ללמוד מהתורה את הערכים החשובים שבה, וליישם את יסודותיה, המעצבים אותנו כבני אנוש.


               


חוגגים את יום המורה תשפ"א בבי"ס רבין

פורסם: 10 בדצמ׳ 2020, 2:50 על ידי: simona.n@rabinyavne.org

יום המורה הינו יום מיוחד, למורים ולתלמידים.

במהלך כל השנה המורים הם אלו הדואגים לתלמידים, כאילו היו הם ילדיהם, שומרים עליהם, מעודדים אותם ונותנים להם את תמיכתם המלאה.

ביום המורה מתרחש היפוך תפקידים, התלמידים מוקירים תודה למוריהם, ההורים מפרגנים, למי שמלמד ושומר על ילדיהם, וכך נוצרים קשרי גומלין של שותפות מלאה, הערכה והכרת תודה.

גם השנה, הנהגת ההורים ברשות יו"ר ההנהגה, רפי ענני, ויו"ר,  ועדת התרבות , מורן הרוש, ובשיתוף עם מנהלת בית הספר, עינת פוטרמן, ורכזת החינוך החברתי, מורן און,  בחרו לציין בחגיגיות יום מיוחד זה.

את המורים קידמו שלטי ברכה מראש עיריית, יבנה מר צבי גוב ארי, מוזיקה שמחה ושטיח אדום.  מנהלת בית הספר העניקה למורים, כירבוליות עם שרוולים, כדי שיוכלו להתחמם בעונת החורף. הנהגת ההורים, חילקה למורים שי שימושי, מטריה עם לוגו של בית הספר.

רכזת החינוך החברתי, ריגשה את המורים, כשהכינה לכל מורה ענן מילים מפרגנות, מודפס על מגנט, שכתבו הורים, מורים ותלמידים.

בארוחת הבוקר, שהוגשה בזמן הפסקת האוכל, חולקו לכל אנשי הצוות כריכים מושקעים וטעימים עם כל אבות המזון ולקינוח מלבי טעים.

צוות בית ספר רבין, מבקש להודות להנהגת ההורים, למנהלת ביה"ס ולרכזת החינוך החברתי, על היוזמה, על הפרגון ועל התמיכה והעידוד לאורך כל הדרך. 

  

הפתעה ליום העצמאות בבי״ס רבין

פורסם: 3 במאי 2020, 2:30 על ידי: simona.n@rabinyavne.org

ביום ראשון שעבר נציגי הנהגת ההורים הגיעו לביתם של כל תלמידי ביה"ס כדי לחלק לכל אחד מהם שי לכבוד יום העצמאות: דגל המדינה ומשחק טריוויה בנושא ארצנו.

גם בימים לא פשוטים אלו, נציגי הנהגת ההורים וצוות ביה״ס חושבים על התלמידים היקרים.

תגובות הילדים וההורים היו מרגשות. הם הודו מקרב לב על ההשקעה, המאמץ והחשיבה.

חברי הנהגת ההורים נרתמו באופן מעורר התפעלות למשימה. תודה מיוחדת לרפי ענני, ליונית לסטיגזון, למירב ארביב, אלודליה צ׳יבוטרו ולמורן הרוש.

מקווים לחזרה מהירה, קלה וטובה לשגרה.

                                
            


הגביע הנודד לגישור ולהתנהגות מיטבית בבית ספר הירוק ע"ש רבין

פורסם: 9 בדצמ׳ 2019, 22:20 על ידי: simona.n@rabinyavne.org   [ עודכן 9 בדצמ׳ 2019, 22:25 ]

בעיר יבנה מופעלת מזה כ 10 שנים התוכנית "גישור- דיאלוג אחר" בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים. התכנית הינה ביוזמה של ראש העיר, צבי גוב-ארי בשיתוף פעולה עם מנהל החינוךומטרתה להטמיע את שיח הגישור כחלק מהתהליך ליצירת אקלים חברתי מיטבי בבתי הספר בעיר.

בית ספר הירוק ע"ש רבין מפעיל את התוכנית זו השנה השמינית מתוך הזדהות עם תוכנית העיר ומתוך הכרה כי תוכנית גישור זו מסייעת רבות לתלמידי בית הספר בפתרון סכסוכים, בהתבוננות פנימית, בלקיחת אחריות אישית ובהעצמה אישית. לשם כך נבחרו כ 30 תלמידים מכיתות ה' המרכיבים את נבחרת הגישור של בית הספר. תלמידים אלו מסייעים לשאר תלמידי בית הספר לפתור סכסוכים בדרך של קיום שיח מגשר. 

השנה ריקי אור-לוי, רכזת הגישור, ביחד עם  אורלי חושן , רכזת אקלים מיטבי ובתמיכתה של מנהלת בית הספר, עינת פוטרמן, הרחיבו את התוכנית ובנו תוכנית מקיפה של התנהלות מיטבית בבית הספר בעת שגרה ולא רק בעת מחלוקת, וכך ניתן לגישור מקום נוסף בהתנהלות הכיתתית היום יומית.
בכל חודש, במהלך טקס קבלת ערך החודש, מחולק גביע גישור והתנהגות מיטבית לאחת הכיתות.  הכיתה הזוכה נבחרת לפי קריטריונים, הנשענים על ערך החודש בהתאם לשיח גישורי ולהתנהגות מיטבית. אחד הקריטריונים המרכזיים לדרוג הכיתה מתבצע באמצעות תלמידי נבחרת הגישור מכיתות ה' בהתאם להתנהלות התלמידים בהפסקות עם מתן משוב וחיזוק מיידי לתלמידים. בסיום כל חודש, הכיתה שזכתה מעבירה את הגביע לכיתה אחרת וכך לכל כיתות בית הספר יש הזדמנות שווה לזכות.

ראוי לציין כי מעמד זה מרגש ומביא גאווה הן לצוות החינוכי והן לתלמידים הזוכים.
ריקי אור-לוי: "הטמעה של תוכנית הגישור לא מסתכמת רק בפתרון סכסוכים אלא בהטמעה של ערכי יסוד שונים הנהוגים בין אדם לחברו, הטמעה זו תשפר את השיח ובהתאם את האקלים הבית ספרי ותקטין את כמות הקונפליקטים. לכן זה אך טבעי לתת דגש נוסף עם ההתמקדות בערכי מפתח הל"ב, המעודדים התנהגות מקדמת וחיובית". 

 
 


הפנינג משפחות "רבין street party"

פורסם: 26 בנוב׳ 2019, 2:31 על ידי: simona.n@rabinyavne.org

בשבוע שעבר התקיים בבית הספר הירוק ע"ש יצחק רבין הפנינג המשפחות הגדול "רבין street party".

ההפנינג, שהפך למסורת בית ספרית, סיפק לילדי יבנה פעילות מהנה באווירה חגיגית ונעימה.

המבקרים הרבים, שהגיעו להפנינג, נהנו משלל פעילויות מגוונות ומיוחדות: דוכני מזון טעים ועשיר, מתקני ג'ימבורי, הפעלות לילדים, פינות יצירה ועמדות צילום לצד נבחרת הכדורסל "אליצור יבנה".

בנוסף, משתתפי החוגים הופיעו בפני המבקרים  במחול, בריקוד, בהתעמלות, בקפוארה ובגלגליות.

לקראת סיום הערב, נערכה ההגרלה הגדולה, שבה הוגרלו עשרות פרסים אשר נתרמו ע"י בעלי עסקים בעיר ומחוצה לה: שוברים  לארוחות בוקר, שוברי כניסה לג'ימבורי, אופניים, סקוטר,קסדות, תספורות, כדורי סל חתומים ע"י נבחרת אליצור יבנה, טלוויזיה ועוד.

חלק מהכנסות האירוע יועברו כתרומה לאקי"ם יבנה.

עינת פוטרמן, מנהלת בית הספר, מודה על שיתוף הפעולה ועל ארגון הערב להנהגת ההורים, ליו"ר ההנהגה, רפי ענני, לחברי ועדת התרבות, ובראשם, למורן הרוש ולמירב ארביב, לשאול דוד, מנהל מחלקת הספורט, לאתי חיינה ולמורן און, רכזות החינוך החברתי, לתמי יצהרי-פיין, מנחת הערב, ולכל קהילת בית ספר רבין, תלמידים, מורים והורים,  על שיתוף הפעולה ועל ההתגייסות להצלחת האירוע.

 
 


 

1-10 of 111