מה חדש


הפנינג חלל ואסטרונומיה בבית ספר "רבין"

נשלח 21 בנוב׳ 2017, 10:57 על ידי מריוס הלפרן

בבית ספר "רבין" פועלת במרץ נבחרת תלמידים המכונה "נבחרת הכוכבים". נבחרת זו משתתפת בתחרות הארצית בנושא חקר חלל לבתי ספר, בהנחיית רכזת המדעים ספירית רוטמן. התחרות מתקיימת ביוזמת משרד החינוך, סוכנות החלל הישראלית, ו"קרן רמון" ע"ש אילן רמון ז"ל - האסטרונאוט הישראלי הראשון.

התחרות בנויה משלבים כאשר משלב לשלב עוברים רק בתי הספר המובילים. שלב א' שהתקיים לפני כחודש כלל חידון מקוון באורך של כ-3 שעות בו התלמידים התמודדו עם שאלות בנושאי מערכת השמש והבנת התנועה המורכבת של גרמי השמיים, התלמידים נדרשו להפגין מיומנויות של איתור מידע באינטרנט, קריאת טקסטים מדעיים, הפקת מידע והסקת מסקנות מהם.

בשלב א' של התחרות השתתפו 238 בתי ספר מכל רחבי הארץ ורק 136 מתוכם עלו לשלב הבא וביניהם גם נבחרת בית ספר רבין. שלב ב' התקיים השבוע וכלל הפקת הפנינג לקהילת בית הספר בנושא החלל.

כל תלמידי בית הספר משכבות א'- ו', לקחו חלק בפעילויות שונות בנושא חקר החלל בכלל והירח בפרט תחת הכותרת: "עד גיל 21 תגיע לירח". התלמידים נחשפו לאגדות בנושא הירח ומופעיו לאורך החודש, סיפורים וחוויות של אסטרונאוטים אשר עסקו בחקר החלל, התנסות בכתיבת מכתבי שכנוע לסוכנות החלל הישראלית וציורי קומיקס המעודדים עניין וסקרנות בנושאי חקר החלל.

בנוסף "נבחרת הכוכבים " הדריכה את כל התלמידים בהפסקה פעילה עם שלל חוויות כגון: עמדת צילום, חידונים ופעילויות מבוססות טכנולוגיות מתקדמות של 'מציאות רבודה' - טכנולוגיות תלת מימד.

 אנחנו מאמינים בנבחרת בית ספר "רבין" ובטוחים שעוד נשמע עליה גם בשלבים הבאים ועד אירוע הגמר הארצי!
חדר הנצחה לזכר יצחק רבין ז"ל

נשלח 2 בנוב׳ 2017, 1:53 על ידי מריוס הלפרן

במוצאי שבת י"ב בחשוון תשנ"ו, 4 בנובמבר 1995 ,בסיומה של עצרת תמיכה, נרצח ראש הממשלה ושר הביטחון יצחק רבין על ידי מתנקש יהודי. הרצח היכה בתדהמה את החברה הישראלית והטיל צל כבד על מדינת ישראל היהודית והדמוקרטית.

יום השנה לציון רצח יצחק רבין הוא הזדמנות לדיון אודות דמותה של החברה הישראלית, על חשיבותן של מעורבות אזרחית וסולידריות ודיאלוג על הדרכים להתמודדות עם מחלוקות בחברה דמוקרטית. מדי שנה לקראת יום הזיכרון ליצחק רבין מקימה הסגנית השנייה, רות מדינה, "חדר הנצחה" לציון יום הזיכרון ליצחק רבין. בחדר ישנו מבחר של פעילויות, המוקדשות לנושאים ערכיים בעלי משמעויות הנוגעות למציאות חיינו. הפעילויות השונות נלמדות ע"י הצוות החינוכי וצעירים  המתנדבים לשנת שירות בבית הספר.

אנו מאמינים כי לרצח יצחק רבין חשיבות רבה להעברת המסר כי עלינו לחזק את ערך הסובלנות – הכבוד לאחר, לעמדותיו, לדעותיו, גם אם הן שונות מאוד משלי. דגש על הצורך להכיר את הדעות השונות של הזולת, להקשיב להן, לנסות ללמוד וגם אם בכל זאת לא מסכימים, להמשיך ולחפש את המשותף . לימוד זה נעשה באמצעות מוקדים שונים בחדר ובאמצעות כרזה שעיצבה הילה שפר-חזן. 

מעצבת הכרזה תיארה את מה שהביא אותה לעצב את הכרזה הנוכחית: ״בכרזה שעיצבתי מגן הדוד מסמל את ישראל, והמבוך שבתוכו מסמל את ריבוי הדרכים האפשריות לפתרון של בעיה. כמו בכל מסע - אין רק שביל אחד, דרך אחת המובילה אל היעד, יש דרכים רבות להגיע למטרה. כל אחת מהדרכים הללו משקפת דרך חיים שונה, ואנו כולנו צריכים לזכור לכבד את השונה מאיתנו, להכיר אותו ואת עמדותיו ולזכור שאנחנו כולנו חלק משלם אחד ... חלק ממדינת ישראל, וגם אם נאבדים קצת במבוך – היעד משותף לכולנו – "אנחנו רוצים מדינת יהודים, מדינה ציונית, מדינה דמוקרטית, מדינה חזקה" בדיוק כפי שאמר יצחק רבין באחד מנאומיו״.

במהלך התקופה הקרובה תלמידי בית הספר בכל שכבות הגיל מתארחים בחדר רבין ועוסקים בפעילויות השונות. בכניסתם לחדר הם צופים בסרטון בנושא: תחנות מרכזיות בחייו של רבין, המייצגות ציוני דרך בהקמת המדינה. בנוסף, מקיימים דיונים שונים, מחזקים ערכים חשובים ומעשירים את ידיעותיהם.

 תלמידי כיתות א'-ב' עסקו בנושא דילמות ופתרון קונפליקטים באמצעות יצירות ספרותיות שונות, שהותאמו לשכבות הגיל הצעיר. תלמידי כיתות ג' -ד' עסקו בנושא סובלנות ותלמידי כיתות ה'-ו' עסקו בנושא אלימות והסתה ברשתות החברתיות. קבלת ספר תורה

נשלח 2 בנוב׳ 2017, 0:38 על ידי מריוס הלפרן

תלמידי כיתות ב' בבית  הספר הירוק ע"ש יצחק רבין קיבלו בשמחה את ספר התורה

 ביום שישי  התקיימו בבית הכנסת "היכל הידידות" בשכונה נאות רבין טקסי קבלת ספר תורה "בראשית" לתלמידי כיתות ב' מבית הספר הירוק ע"ש יצחק רבין.

מחנכות הכיתה: רות מדינה, שרה מלמד ואילנה לוי יצאו עם תלמידי כיתותיהן בלבוש לבן וחגיגי כאשר הבנים חבשו כיפות לבנות על ראשיהם והבנות מטפחות משי. התלמידים צעדו בתהלוכה חגיגית אל בית הכנסת שם חיכו להם הוריהם אשר קיבלו אותם בהתרגשות רבה כשהם צועדים אל רחבת בית הכנסת מתחת לטליתות ובליווי שירים.

במהלך הטקס הופיעו התלמידים בריקודים, קטעי קריאה ושירים אשר לוו בנגינה ע"י המורה למוזיקה אנג'ליקה.

נציג חב"ד, כבוד הרב אסף חסון, הסביר לתלמידים על ארון הקודש, ההיכל וספר התורה. כמו כן, הוא פתח בפניהם את ההיכל בכדי שיוכלו לראות ולנשק את ספרי התורה.

מחנכות הכיתה ברכו את התלמידים, חילקו לכל ילד את ספר בראשית עטוף בעטיפת זהב ושקית עם שקדים וצימוקים.

המסיבה היוותה את שיאו של פרק הלמידה על בית הכנסת ומושגים ראשוניים ביהדות, שנלמדו בכיתה. כעת יתחילו הילדים ללמוד את הסיפורים המרתקים מספר בראשית מבריאת העולם ועד סיפורי יוסף.

צוות בית הספר וההנהלה מאחלים לתלמידים היקרים שהמפגש עם התורה ימלא אותם באורה, שישכילו, ילמדו, ירחיבו אופקים ויעשירו את עולמם. 


הפנינג ארוחה בריאה בבית ספר רבין יבנה

נשלח 19 ביוני 2017, 0:37 על ידי מריוס הלפרן   [ עודכן 19 ביוני 2017, 0:39 ]

ביום שישי 9.6.17 נערך בבית ספרינו הפנינג ארוחה בריאה לכל תלמידי ומורי בית הספר. הפעילות אורגנה ע"י צוות אורח חיים בריא בראשותם של אתי חיינה - מורה לאמנות ועודד אדן מורה לחינוך גופני. לעשייה שותפים גם 30 תלמידים מכיתה ד - ו השייכים לוועדת ספורט ולועדת אורח חיים בריא.


ההפנינג סיכם שנה של עשייה מרובה בהטעמת אורח חיים בריא בקרב תלמידי בית הספר ומשפחותיהם. פעילויות ספורט ותזונה בריאה.

במהלך כל השנה התלמידים סיקרו בהפסקות האוכל כל יום את כמות התלמידים שהביאו אוכל בריא ע"פ הקריטריונים : כריך בריא, פרי או ירק ושתיית מים. את הנתונים היומיים ומדי חודש הועבר גביע נודד בין הכתות שהגיעו למקום הראשון בכל חודש.

ביום ההפנינג שסיכם את כל העשייה השנתית  כל תלמידי בית הספר יצאו למגרש הכדורסל, שם קיבלו את פניהם הורים מתנדבים ותלמידי שכבת ו' שהיו אחראים על חלוקת המזון הבריא לכלל התלמידים. המגרש קושט בשילוט צבעוני שכלל משפטים וסיסמאות חשובות הקשורות לאורח חיים בריא. התפריט כלל:  לחמים, מוצרי חלב, יוגורט מוזלי, הרכבה עצמית של סלט ירקות  עשיר ומגוון, אבטיח ומלון. לאחר מילוי הקופסאות במזון בריא מתוך המגוון העשיר, כל כתה אכלה בצוותא את ארוחת הבוקר שלה על גבי מחצלות שפוזרו במקומות מוצלים ברחבי בית הספר.

 בסיום הארוחה התלמידים המשיכו להנות מפעילות חווייתית באולם ספורט במוזיקה וריקודים JUST DANCE.

 

פרויקט "מחויבות אישית" – בבית הספר הירוק ע"ש יצחק רבין

נשלח 10 במאי 2017, 3:12 על ידי מריוס הלפרן   [ עודכן 10 במאי 2017, 22:34 ]

במסגרת פרויקט "מחויבות אישית" של תלמידי כיתה י'4 מבית הספר גינסבורג "האורן", בית ספר "רבין" פתח את שעריו וקיבל בשמחה את תלמידי הכיתה.


פרויקט "מחויבות אישית" הנו פרויקט שנתי אשר שילב במהלכו שיתוף פעולה נרחב בין מחנכת הכיתה הגב' גנייה מיכלין מבית ספר "אורן", וסגנית שניה מבית ספר "רבין" רות מדינה.


במהלך הפרויקט הגיעו מדי שבוע תלמידי בית הספר "האורן" והשתלבו במשך שעתיים בכיתות הלימוד.

התלמידים פוזרו בכיתות הלימוד, נתנו מענה אישי לתלמידי הכיתות, סייעו לצוות ההוראה ואף עזרו למזכירות בית הספר. במסגרת התנדבותם התלמידים פיתחו קשרים אישיים עם צוות ההוראה ועם תלמידי בית הספר אשר חיכו להם בקוצר רוח.

תרומתם הייתה משמעותית הן לצוות המקצועי והן לתלמידי בית הספר.


ביום רביעי נערך מפגש סיכום בהשתתפות מובילת הפרויקט, מחנכת הכיתה והתלמידים. במהלכו נהנו התלמידים מארוחת בוקר חגיגית ועשירה. כמו כן חולקו תעודות הערכה לכל תלמידי הכיתה.


צוות בית הספר מוסר בגאווה: "הפרויקט היה מועיל ופורה. ישר כוח על רוח ההתנדבות ועל המוטיבציה לסייע".


הקשר הרב דורי

נשלח 16 במרץ 2017, 23:30 על ידי מריוס הלפרן

בית הספר הירוק ע"ש "רבין" מפעיל זו השנה הרביעית את תכנית "הקשר הרב דורי" - תכנית ערכית חינוכית ביוזמתם של משרד החינוך, המשרד לאזרחים ותיקים ובית התפוצות.


התכנית נועדה לייצר דיאלוג בין דורי באמצעות כלים טכנולוגיים ומחזקת את הקשרים בין התלמידים לבין האזרחים הוותיקים בקהילה.

התכנית מופעלת בשכבה ו' בהובלתה של המורה צפנת רבינוביץ'.

במהלך עשרה מפגשים, המתקיימים בחדר המחשבים בבית הספר, נפגשים הילדים עם סבם,  סבתם או עם מבוגר אחר מהקהילה ולומדים ביחד את מיומנויות המחשב והאינטרנט.


התלמידים הצעירים נחשפים לסיפוריהם ולמורשתם של סבא וסבתא. יחדיו, בדיאלוג יצירתי, תוך למידת חקר, הם מתעדים את סיפורי המורשת של המבוגרים ומעלים אותם לרשת - לאתר סיפורי מורשת של הקשר הרב דורי.

במפגשים תורם כל צד מיתרונותיו לחיזוק הקשר הבין – דורי. הלמידה המשמעותית והחוויות המשותפות תורמים להבנה טובה יותר של האחר ובכך יוצרים משמעות שורשית וערכית בחברה.


בין המפגשים הלימודיים מתקיימים גם מפגשים ערכיים וחוויתיים. לכבוד חג טו' בשבט הוזמנו המבוגרים לפעילות חווייתית ולנטיעות בבית הספר יחד עם הילדים, הייתה זו חוויה מהנה ומרגשת.

גולת הכותרת בתכנית זו היה סיור משותף לבית התפוצות בתל אביב, שם התקיימה פעילות המלווה בהדרכה לכל חברי הפרויקט.


משלוחי מנות מבי"ס רבין למעון "צופיה"

נשלח 14 במרץ 2017, 0:21 על ידי מריוס הלפרן

לקראת חג הפורים חברי מועצת התלמידים של בית ספר רבין בהובלתה של רכזת החינוך החברתי , מורן און,  החליטו לקיים את מצוות משלוח המנות.

חברי המועצה יזמו הכנת משלוחי מנות למעון "צופיה" לנערות בסיכון השוכן סמוך לעיר יבנה.


כל תלמידי ביה"ס התבקשו להביא מוצרי מזון ומוצרי טיפוח  להכנת  המשלוחים.

התלמידים והוריהם התגייסו למשימה והביאו מלבד ממתקים, חטיפים ומיני מאפה, הנאספים בדרך כלל,  גם מוצרי טואלטיקה וטיפוח שונים. החברות "היירקופ" ו"בית דפוס לבנוני" תרמו גם הם מוצרים למשלוחים.

לאחר סיום האיסוף הגיעו תלמידים והורים רבים בשעות אחר הצהריים כדי למיין את המוצרים ולארוז אותם.  לאחר שנארזו כל המשלוחים הם נמסרו לבנות השוהות במעון "צופיה" אשר קיבלו את המשלוחים בהתרגשות רבה והודו מאוד לבית הספר.

בית ספר רבין הדגים קהילה מקצועית לומדת מתמטיקה

נשלח 6 במרץ 2017, 10:06 על ידי מריוס הלפרן

בשבוע שעבר אירח בבית ספר רבין מפגש למידה מחוזי של הפיקוח הבכיר במשרד החינוך. נושא המפגש היה: "התבוננות בזירות למידה - למידה מצפייה בשיח מתמטי".

בביקור השתתפו מפקחים רבים מהמחוז ומהמטה ביניהם: מפמ"רית מתמטיקה ביסודי, דר' דורית נריה, מפמ"רית מתמטיקה בעל יסודי גב' נרית כץ, מנהלת אגף מדעים, גב' גילמור קשת  וסגנית יו"ר המזכירות הפדגוגית, גב' רחלה שיפר.

האורחים הגיעו כדי להכיר מקרוב את הקהילה המתמטית, המתקיימת בעיר יבנה. במסגרת הקהילה נפגשות באופן קבוע מורות ורכזות מתמטיקה מבתי הספר היסודיים בעיר. במהלך המפגשים, המועברים ע"י דר' דליה חן, הממונה על הוראת המתמטיקה בבתי הספר היסודיים במחוז, והמדריכה, גב' עדי ערקי, מתרגלות המורות שיח מתמטי עם  תלמידים והתבוננות , שאינה שיפוטית בשיח.

את מפגש הלמידה הנחו דר' דליה חן וגב' כוכבה ברק, מפקחת ביה"ס.

ראש העיר, מר צבי גוב ארי, הציג בפני המפקחים נתונים על התפתחות העיר יבנה, ועל השקעתה הרבה של הרשות בחינוך בכלל ובחינוך המדעי- מתמטי בפרט.

בהמשך, הציגה מנהלת ביה"ס, גב' עינת פוטרמן, את בית הספר תוך שימת דגש על מנהיגות ארגונית מבוזרת והתמקדות בניהול תחום המתמטיקה בביה"ס.

גולת הכותרת של המפגש, היתה הדגמה של שיעור פרטני ע"י רכזת המתמטיקה בבית הספר, גב' אורלי אפלבוים ונטורה. נושא השיעור היה צריכה נבונה וכדאיות.

לאחר השיעור דר' דליה חן ניהלה דיון עם נציגות מן הקהילה המתמטית, שצפו בשיעור. הנושא, שבו התמקד השיח בקהילה היה: "תפקידו של המורה בניהול השיח המתמטי בשיעור"

השיח המקצועי היה שזור בכל הרבדים: בדיון של התלמידים בינם לבין עצמם, של התלמידים עם המורה ובדיון של דר' דליה חן עם הרכזות.

"ספריית פיג'מה" בבית הספר הירוק ע"ש יצחק רבין

נשלח 6 בדצמ׳ 2016, 3:30 על ידי מריוס הלפרן

ספריית פיג'מה היא תכנית אשר נוסדה על ידי קרן הרולד גרינספון, הפועלת בשיתוף פעולה עם משרד החינוך. מטרתה של התכנית היא להנחיל לילדים אהבה לקריאה ולספרים ולעודד דיון בערכים יהודיים בחיק המשפחה.

התכנית פעלה בגני הילדים והשנה נכנסה גם לבתי הספר. תלמידי בית הספר יקבלו במהלך השנה, 4 ספרי קריאה איכותיים בעלי זיקה לתרבות ולמורשת ולצדם הצעות לפעילות משותפת לילדים ולהוריהם. המפגש עם הספרים מעניק הזדמנות לפעילות מגבשת ומהנה ולשיח משפחתי על ערכים, וקבלת האחר אשר משתקפים בספרים.

הספר הראשון שהוענק לתלמידי כיתות א', "ענונת" מאת טום ליכטנהלד ולתלמידי כיתות ב' הוענק הספר "הינשוף שראה הפוך" שכתב יוסי גודארד.

ביום שישי, נערך יום שיא חוויתי לפתיחת תכנית "ספריית פיג'מה" לתלמידי כיתות א' ב' בבית הספר "רבין".

כהכנה לקראת יום זה נלמדו שיעורים בנושאים של הספרים - ינשופים ועננים. בכיתות א' למדו התלמידים על עננים, משקעים ועל מחזור המים בטבע ובכיתות ב' למדו התלמידים על ינשופים.

ביום חמישי בערב נפגשו מחנכות הכיתה עם נציגי הורים מהוועדים והורים מתנדבים אשר קישטו את הכיתות והכינו אותם לקראת בואם של התלמידים בבוקר. נפרשו מחצלות והכיתה קושטה בהתאם לתכנים של הספרים.

ביום שישי בבוקר הגיעו בהתרגשות רבה, תלמידי כיתות א' ב' בפיג'מות מצוידים בכרית, שמיכה ובובה אהובה. הם שכבו על המחצלות והאזינו בהנאה רבה לסיפורים שסופרו ע"י מחנכות הכיתה.

לאחר מכן הם עסקו בפעילות יצירה-הכנת מובייל וינשופים והתכבדו בארוחת בוקר חגיגית ובריאה אשר כללה: כריכים, פלטות ירקות ופירות. בכל כיתה הוכנה עוגה בצורת ענן וינשוף.  

בסוף הפעילות תלמידי הכיתות קיבלו תיק בד ובו הספר כשי לספריית משפחתו.

הפעילות היתה חוויתית, מהנה, מרגשת ובעיקר מעודדת קריאה בהנאה.

שר החינוך, נפתלי בנט, צייץ על הפעילות בחשבון הטוויטר שלו.


1-10 of 86