מה חדש


הקשר הרב דורי

נשלח 16 במרץ 2017, 23:30 על ידי מריוס הלפרן

בית הספר הירוק ע"ש "רבין" מפעיל זו השנה הרביעית את תכנית "הקשר הרב דורי" - תכנית ערכית חינוכית ביוזמתם של משרד החינוך, המשרד לאזרחים ותיקים ובית התפוצות.


התכנית נועדה לייצר דיאלוג בין דורי באמצעות כלים טכנולוגיים ומחזקת את הקשרים בין התלמידים לבין האזרחים הוותיקים בקהילה.

התכנית מופעלת בשכבה ו' בהובלתה של המורה צפנת רבינוביץ'.

במהלך עשרה מפגשים, המתקיימים בחדר המחשבים בבית הספר, נפגשים הילדים עם סבם,  סבתם או עם מבוגר אחר מהקהילה ולומדים ביחד את מיומנויות המחשב והאינטרנט.


התלמידים הצעירים נחשפים לסיפוריהם ולמורשתם של סבא וסבתא. יחדיו, בדיאלוג יצירתי, תוך למידת חקר, הם מתעדים את סיפורי המורשת של המבוגרים ומעלים אותם לרשת - לאתר סיפורי מורשת של הקשר הרב דורי.

במפגשים תורם כל צד מיתרונותיו לחיזוק הקשר הבין – דורי. הלמידה המשמעותית והחוויות המשותפות תורמים להבנה טובה יותר של האחר ובכך יוצרים משמעות שורשית וערכית בחברה.


בין המפגשים הלימודיים מתקיימים גם מפגשים ערכיים וחוויתיים. לכבוד חג טו' בשבט הוזמנו המבוגרים לפעילות חווייתית ולנטיעות בבית הספר יחד עם הילדים, הייתה זו חוויה מהנה ומרגשת.

גולת הכותרת בתכנית זו היה סיור משותף לבית התפוצות בתל אביב, שם התקיימה פעילות המלווה בהדרכה לכל חברי הפרויקט.


משלוחי מנות מבי"ס רבין למעון "צופיה"

נשלח 14 במרץ 2017, 0:21 על ידי מריוס הלפרן

לקראת חג הפורים חברי מועצת התלמידים של בית ספר רבין בהובלתה של רכזת החינוך החברתי , מורן און,  החליטו לקיים את מצוות משלוח המנות.

חברי המועצה יזמו הכנת משלוחי מנות למעון "צופיה" לנערות בסיכון השוכן סמוך לעיר יבנה.


כל תלמידי ביה"ס התבקשו להביא מוצרי מזון ומוצרי טיפוח  להכנת  המשלוחים.

התלמידים והוריהם התגייסו למשימה והביאו מלבד ממתקים, חטיפים ומיני מאפה, הנאספים בדרך כלל,  גם מוצרי טואלטיקה וטיפוח שונים. החברות "היירקופ" ו"בית דפוס לבנוני" תרמו גם הם מוצרים למשלוחים.

לאחר סיום האיסוף הגיעו תלמידים והורים רבים בשעות אחר הצהריים כדי למיין את המוצרים ולארוז אותם.  לאחר שנארזו כל המשלוחים הם נמסרו לבנות השוהות במעון "צופיה" אשר קיבלו את המשלוחים בהתרגשות רבה והודו מאוד לבית הספר.

בית ספר רבין הדגים קהילה מקצועית לומדת מתמטיקה

נשלח 6 במרץ 2017, 10:06 על ידי מריוס הלפרן

בשבוע שעבר אירח בבית ספר רבין מפגש למידה מחוזי של הפיקוח הבכיר במשרד החינוך. נושא המפגש היה: "התבוננות בזירות למידה - למידה מצפייה בשיח מתמטי".

בביקור השתתפו מפקחים רבים מהמחוז ומהמטה ביניהם: מפמ"רית מתמטיקה ביסודי, דר' דורית נריה, מפמ"רית מתמטיקה בעל יסודי גב' נרית כץ, מנהלת אגף מדעים, גב' גילמור קשת  וסגנית יו"ר המזכירות הפדגוגית, גב' רחלה שיפר.

האורחים הגיעו כדי להכיר מקרוב את הקהילה המתמטית, המתקיימת בעיר יבנה. במסגרת הקהילה נפגשות באופן קבוע מורות ורכזות מתמטיקה מבתי הספר היסודיים בעיר. במהלך המפגשים, המועברים ע"י דר' דליה חן, הממונה על הוראת המתמטיקה בבתי הספר היסודיים במחוז, והמדריכה, גב' עדי ערקי, מתרגלות המורות שיח מתמטי עם  תלמידים והתבוננות , שאינה שיפוטית בשיח.

את מפגש הלמידה הנחו דר' דליה חן וגב' כוכבה ברק, מפקחת ביה"ס.

ראש העיר, מר צבי גוב ארי, הציג בפני המפקחים נתונים על התפתחות העיר יבנה, ועל השקעתה הרבה של הרשות בחינוך בכלל ובחינוך המדעי- מתמטי בפרט.

בהמשך, הציגה מנהלת ביה"ס, גב' עינת פוטרמן, את בית הספר תוך שימת דגש על מנהיגות ארגונית מבוזרת והתמקדות בניהול תחום המתמטיקה בביה"ס.

גולת הכותרת של המפגש, היתה הדגמה של שיעור פרטני ע"י רכזת המתמטיקה בבית הספר, גב' אורלי אפלבוים ונטורה. נושא השיעור היה צריכה נבונה וכדאיות.

לאחר השיעור דר' דליה חן ניהלה דיון עם נציגות מן הקהילה המתמטית, שצפו בשיעור. הנושא, שבו התמקד השיח בקהילה היה: "תפקידו של המורה בניהול השיח המתמטי בשיעור"

השיח המקצועי היה שזור בכל הרבדים: בדיון של התלמידים בינם לבין עצמם, של התלמידים עם המורה ובדיון של דר' דליה חן עם הרכזות.

"ספריית פיג'מה" בבית הספר הירוק ע"ש יצחק רבין

נשלח 6 בדצמ׳ 2016, 3:30 על ידי מריוס הלפרן

ספריית פיג'מה היא תכנית אשר נוסדה על ידי קרן הרולד גרינספון, הפועלת בשיתוף פעולה עם משרד החינוך. מטרתה של התכנית היא להנחיל לילדים אהבה לקריאה ולספרים ולעודד דיון בערכים יהודיים בחיק המשפחה.

התכנית פעלה בגני הילדים והשנה נכנסה גם לבתי הספר. תלמידי בית הספר יקבלו במהלך השנה, 4 ספרי קריאה איכותיים בעלי זיקה לתרבות ולמורשת ולצדם הצעות לפעילות משותפת לילדים ולהוריהם. המפגש עם הספרים מעניק הזדמנות לפעילות מגבשת ומהנה ולשיח משפחתי על ערכים, וקבלת האחר אשר משתקפים בספרים.

הספר הראשון שהוענק לתלמידי כיתות א', "ענונת" מאת טום ליכטנהלד ולתלמידי כיתות ב' הוענק הספר "הינשוף שראה הפוך" שכתב יוסי גודארד.

ביום שישי, נערך יום שיא חוויתי לפתיחת תכנית "ספריית פיג'מה" לתלמידי כיתות א' ב' בבית הספר "רבין".

כהכנה לקראת יום זה נלמדו שיעורים בנושאים של הספרים - ינשופים ועננים. בכיתות א' למדו התלמידים על עננים, משקעים ועל מחזור המים בטבע ובכיתות ב' למדו התלמידים על ינשופים.

ביום חמישי בערב נפגשו מחנכות הכיתה עם נציגי הורים מהוועדים והורים מתנדבים אשר קישטו את הכיתות והכינו אותם לקראת בואם של התלמידים בבוקר. נפרשו מחצלות והכיתה קושטה בהתאם לתכנים של הספרים.

ביום שישי בבוקר הגיעו בהתרגשות רבה, תלמידי כיתות א' ב' בפיג'מות מצוידים בכרית, שמיכה ובובה אהובה. הם שכבו על המחצלות והאזינו בהנאה רבה לסיפורים שסופרו ע"י מחנכות הכיתה.

לאחר מכן הם עסקו בפעילות יצירה-הכנת מובייל וינשופים והתכבדו בארוחת בוקר חגיגית ובריאה אשר כללה: כריכים, פלטות ירקות ופירות. בכל כיתה הוכנה עוגה בצורת ענן וינשוף.  

בסוף הפעילות תלמידי הכיתות קיבלו תיק בד ובו הספר כשי לספריית משפחתו.

הפעילות היתה חוויתית, מהנה, מרגשת ובעיקר מעודדת קריאה בהנאה.

שר החינוך, נפתלי בנט, צייץ על הפעילות בחשבון הטוויטר שלו.


יום הזיכרון ה-21 ליצחק רבין ביה"ס הירוק ע"ש יצחק רבין

נשלח 1 בדצמ׳ 2016, 11:24 על ידי מריוס הלפרן

ביום ראשון י"ב בחשון צוין יום הזיכרון ה-21 ליצחק רבין ז"ל. בית הספר הירוק ע"ש יצחק רבין עסק בפעילויות רבות שונות ומגוונות לקראת יום זה. נערך טקס מרשים ומכובד ע"י תלמידי כיתה ו'2 בהובלת מחנכת הכיתה אורלי ונטורה ועזרתה האדיבה של הסייעת צופית .


 בנוסף הוקם ע"י רות מדינה  "חדר רבין" אשר שילב בתוכו למידה סביב נושאים כגון: סובלנות, אלימות והסתה, פתרון קונפליקטים ועוד. תלמידי בית הספר בכל שכבות הגיל התארחו בחדר רבין ועסקו בפעילויות השונות. בכניסתם לחדר צפו בסרטון בנושא תחנות מרכזיות בחייו של רבין המייצגות ציוני דרך בהקמת המדינה. בנוסף קיימו דיונים שונים והעשירו את ידיעותיהם.


תלמידי כיתות א-ב עסקו בנושא דילמות ופתרון קונפליקטים באמצעות יצירות ספרותיות שונות שהותאמו לשכבות הגיל הצעיר, תלמידי כיתות ג-ד עסקו בנושא סובלנות ותלמידי כיתות ה-ו עסקו בנושא אלימות והסתה ברשתות החברתיות. 

"בוקר של כייף" בבית ספר רבין

נשלח 1 בדצמ׳ 2016, 11:17 על ידי מריוס הלפרן

"בוקר של כיף" הוא אירוע מרכזי שהפך למסורת בבית הספר הירוק ע"ש יצחק רבין.

אירוע זה נערך מדי שנה, ביוזמת הנהגת ההורים ובשיתוף צוות המורים וכלל תלמידי בית הספר.


השנה, נערך האירוע ב18/11/16. את האירוע הקימו בסיוע תלמידי כיתות ו' ותלמידי מועצת התלמידים אשר תרמו מזמנם ומכוחם למען הצלחת אירוע זה.

לאירוע נתרמו מוצרים רבים ששימשו כפרסים בהגרלה, באדיבות בעלי עסקים חשובים וטובים מהעיר: תיווך דניאל, ברפיט-אימון כושר, חנות גולף, קפה גרג, מספרת פריזורה, פלאפל בריבוע, ילדות ישראלית, סטימצקי, עידן 2000 ופאנטזי פלאנט.

בין המוצרים שנמכרו: פופקורן, יצירות אומנות, מיץ תפוזים סחוט טרי, כריכים בריאים, עוגות, חלות לשבת ועוד.


הכל נמכר ע"י תלמידי בית הספר וחברי הנהגת ההורים בהפנינג גדול שכלל מוזיקה ע"י דיג'יי, הגרלה נושאת פרסים ומוקדים שונים לטיפוח לקראת שבת כמו: לק לציפורניים, איפור, שזירת צמות עוד.

כל ההכנסות מן האירוע יהיו לטובת תלמידי בית הספר למען רווחתם וחינוכם.

תלמידי כיתות א' התקבלו בברכה בבי"ס רבין

נשלח 28 באוג׳ 2016, 12:03 על ידי מריוס הלפרן

בית הספר הירוק ע"ש יצחק רבין קידם בברכה את תשעים וארבעה התלמידים, שיחלו בימים הקרובים את לימודיהם בכיתה א'.

צוות בית הספר ובראשו מנהלת בית הספר הגב' עינת פוטרמן, השקיעו מאמצים רבים על מנת שהמעבר לכיתה א' יהיה מיטבי עבור התלמידים הצעירים והוריהם.

בשבוע האחרון נערכו שיחות הכרות אישיות בין התלמידים ומחנכות הכיתות.

התלמידים הכירו את הכיתה בה ילמדו, נפגשו עם המחנכות, עסקו בפעילות חווייתית וזאת בכדי שקליטתם תהיה קלה, נעימה ומוצלחת. 

בנוסף, מפעיל ביה"ס את התכנית הקהילתית "אימוץ ילדי הגנים למען סביבה ירוקה ומקיימת".

הפעילות הינה חלק מתכנית ההסמכה לבית ספר ירוק בהובלת הסגנית השנייה רות מדינה, ומעודדת קיום אורח חיים השומר על הסביבה אצל ילדי הגנים אשר מזינים את בית הספר.

התכנית פועלת ליצירת קשר מתמשך בין ילדי הגנים לבין בית הספר, היכרות עם תכנים לימודיים בנושא קיימות וחשיפה לפעולות הנעשות בבית הספר.

מפגשי רצף אלו תורמים להגברת המודעות הסביבתית, שמירה וטיפוח הסביבה, שינוי הרגלי התנהגות של ילדי הגנים ויצירת קשר של שייכות למקום.

ילדי הגנים נחשפים לנושא בעיית הפסולת, ההשלכות הסביבתיות והנזקים הנגרמים מהצטברותה של הפסולת המוצקה וצמצום פסולת באמצעות שימוש במוצרים רב פעמיים.

אחד הפתרונות הינו הבאת ארוחת הבוקר בקופסאות מחולקות רב פעמיות ללא שימוש בשקיות ניילון ושימוש בבקבוקים רב פעמיים מנירוסטה ופלסטיק.

השנה ביה"ס העניק בשמחה לכל תלמיד כיתה א' קופסת מזון רב פעמית מחולקת.

צוות ביה"ס מאחל לתלמידי כיתות א'  קליטה נעימה ושנת לימודים מוצלחת.


קריאה לערנות ומעורבות של ההורים ברשתות החברתיות

נשלח 17 ביוני 2016, 0:56 על ידי מריוס הלפרן   [ עודכן 17 ביוני 2016, 0:58 ]

להורים שלום,  
 
לאור התנהגות פוגענית בקבוצת הוואטס אפ, עליכם לגלות ערנות ומעורבות ברשתות החברתיות, להן התלמידים משתייכים. אמרו להם, שאתם עושים זאת כדי להשגיח עליהם. כוונו אותם כיצד נכון וכיצד לא נכון להתנהל ברשתות החברתיות. כמו כן, מומלץ שאחד מההורים יצטרף לקבוצות השונות, יתכן וזה לא ימצא חן בעיניהם,  הסבירו להם את החשיבות. זכרו, כי השלב הבא והפחות נעים, הנו מעורבות וטיפול של המשטרה. גם אנו בביה"ס מחנכים לגלישה בטוחה ואחראית.

לידיעתכם, ביום שלישי בתאריך 23.6.2016 יגיע לבית הספר גלעד האן, שהינו מומחה בעל שם עולמי בנושא, וירצה בפני התלמידים.

רק בשיתוף פעולה נצליח למנוע מילדינו לפגוע ולהיפגע!

חינוך ורפואה למניעת אלימות

נשלח 8 ביוני 2016, 12:48 על ידי מריוס הלפרן

במסגרת פרוייקט מיוחד של משרד החינוך, המרכז לטכנולוגיה חינוכית, המרכז הרפואי שיבא והמרכז הארצי לסימולציה רפואית מסר, נבחר צוות מבית ספר "רבין" להשתתף בהשתלמות  במרכז הארצי לסימולציות בבית חולים תל השומר.


הפרויקט חינוך ורפואה הוא יוזמה, שמטרתה לפתח תכנית פעולה למניעת אלימות ולהתמודדות עם אלימות בבתי ספר על ידי שילוב שני כוחות: תחום החינוך ותחום הרפואה.

במסגרת ההשתלמות התנסה צוות המורים בסימולציות שונות במטרה לדמות דרכי התמודדות עם אירועי אלימות והצקות ביחסי מורים-תלמידים, תלמידים-תלמידים והורים-מורים.


הרעיון המרכזי בבסיס התוכנית הוא שדרך שיתוף הפעולה בין שני תחומים חשובים אלו ניתן ליצור התערבות מערכתית מקיפה אשר תיתן מענה לאספקטים השונים של פגיעה בריונית- אספקטים רגשיים, חברתיים, קוגניטיביים, ופיזיולוגיים.


המורים הגיעו למרכז מסר בבית החולים תל השומר, התחלקו לקבוצות עבודה דינאמיות בהן חלק מהמשתתפים היו צופים וחלקם משתתפים. המורים צולמו בסימולציות שונות שבהן דומו מול שחקנים סיטואציות מחיי היום יום איתן מתמודדים המורים במסגרת עבודתם, הן מול תלמידים והן מול הורים. כל סימולציה צולמה בוידאו ואחר כך הוקרנה למשתתפים ונערך דיון לגבי הסיטואציה ודרכי ההתנהלות של המורה מול השחקן.

בסיום הפעילות, המורים הודו  על ההזדמנות להשתתף בלמידה משמעותית, מעצימה, מקורית ומהנה.

1-10 of 81