מה חדש


משפחת בית ספר רבין חוגגת את יום המשפחה

נשלח 25 בפבר׳ 2019, 8:35 על ידי סימונה נודלמן

כמידי שנה, גם השנה, צויין יום המשפחה בבית ספר רבין בפעילויות יחודיות ומאתגרות של הורים וילדים יחדיו.

בכיתות א'-ב' התלמידים והוריהם התאספו לפעילות, שכללה צפייה במצגת מרגשת ויצירה משותפת של  עץ משפחתי מגומי קליי. כל משפחה יצרה את העץ המתאים לה,  בהתאם להרכב המשפחה.

בכיתות ד'-ו' הילדים וההורים עברו סדנה בנושא צילום, שכללה: עיצוב תמונה ורקע, משחקי אור וחושך וקומפוזיציה. הילדים בליווי הוריהם יצאו לחצר ביה"ס וצילמו תמונות אומנותיות בעקבות הסדנה.

בתום הצילום נשלחו התמונות לקישור בגלריה של גוגל, וכל משפחה קבלה על מגנט את התמונה, שצילמה במהלך הפעילות, כמזכרת  מיום מיוחד זה.

בכל הכיתות נהנו התלמידים וההורים מארוחת בוקר טעימה ומפנקת.

ההורים והילדים הביעו הנאה רבה מזמן איכות משותף עם יקיריהם.

                    

בית ספר רבין מטייל

נשלח 2 בינו׳ 2019, 8:23 על ידי סימונה נודלמן

"האדם אינו אלא קרקע ארץ קטנה, האדם אינו אלא תבנית נוף מולדתו. רק מה שספגה אוזנו עודה רעננה, רק מה שספגה עינו טרם שבעה לראות. כל אשר פגע במשעולי טללים ילד...."    (שאול טשרניחובסקי)

 

בחודש האחרון יצאו רוב תלמידי בית הספר הירוק ע"ש יצחק רבין, לטיולים שנתיים באזורים שונים ברחבי ישראל. כחלק מ"אני מאמין" בית ספרי, המושתת על עקרונות  הקיימות כאורח חיים ובמטרה לחזק את הקשר הרגשי של התלמידים לנופי הארץ, לאתריה ולתולדותיה, יצר בית הספר תכנית טיולים בהובלתה של אורלי סובל, סגנית שנייה למנהלת, שהפכה את הטיול השנתי למסע משמעותי בעבור הילדים.

כל כיתה התחלקה לחוליות משימה, כאשר לכל תלמיד בחוליה היה תפקיד שתרם להצלחת הטיול. בנוסף, למידה החוץ כיתתית זו מזמנת הכרה עם התלמיד במישורים אחרים, תוך מינוף חוזקותיו וטיפוח הקשר הבין אישי. עינת פוטרמן, מנהלת ביה"ס, זמנה לחדרה את המורות היוצאות למסע עם הילדים וציידה אותם, לא רק במילות עידוד, אלא גם בתיק מלא בכל טוב, עליו מודפס "איתך לאורך הדרך…" -  משובב נפש!

טעימות מחוויות מרגשות של תלמידים מהטיולים:

       שכבת ד' טיילה באזור בית גוברין - תלמידה כתבה למורה את ההודעה הבאה, לאחר שהמורה סייעה לה במערת זחילה בחר' מדרס: " … היום בטיול אני הבנתי שגם אם יש לי פחדים, אני יכולה להתגבר עליהם…" המורה זחלה  עם התלמידה צעד אחר צעד במערה, תוך כדי שיח של עידוד עד שלבסוף ראו את האור בקצה המנהרה והתלמידה לא האמינה שעשתה זאת.

       שכבת ו יצאו לטיול בן יומיים לאזור הכרמל -אחת התלמידות מספרת: " הכיתה חולקה לחוליות, אני הייתי בחוליית הדרכה. לפני הטיול למדנו על האתרים בהם נבקר וכשהגענו אליהם לימדנו את שאר הכיתה אודותיהם. הייתה לי אחריות להעביר את המידע וגם היה מרגש לעמוד מול כולם ולהפגין את הידע יחד עם חבריי לחולייה. אין ספר שזה לא סתם טיול, אלא משהו משמעותי שעברתי"

                 


בית ספר רבין מציג: הנואמת הצעירה שתייצג אותנו בתחרות היא….

נשלח 25 בדצמ׳ 2018, 1:37 על ידי סימונה נודלמן

בהתרגשות ובהתלהבות רבה, התקיימה השנה תחרות "הנואם הצעיר" בבית הספר הירוק ע"ש יצחק רבין.

זוהי השנה השלישית, שבה עיריית יבנה משתפת פעולה עם ארגון רוטרי לשם הפעלת מיזם "הנואם הצעיר" בבתי הספר היסודיים בעיר.

מטרות הפרויקט הנן פיתוח כושר הביטוי והדיבור בפומבי של התלמידים, הבעת רעיון באופן מובנה, רהוט ובזמן קצוב, עידוד וקידום השפה העברית, עידוד לסבלנות ולסובלנות של בני נוער בחברה, חינוך להישגיות ולמצוינות וכן היכרות עם ארגון רוטרי ותרומתו לקהילה.

בתחרות השתתפו תלמידים משכבות  ה'-ו'. על מנת להגיע מוכנים לתחרות וללמוד את תורת הנאום והרטוריקה עברו הילדים לאורך השנה סדנת כתיבה ותרבות הנאום על ידי מובילת הפרויקט בבית הספר הגב' מיכל לב-רון. בסדנה זו קיבלו הילדים כלים, כגון: פיתוח כושר הביטוי, שימוש בשפה הכתובה, יכולת התבטאות מול קהל וזאת במטרה שכלים אלו ישמשו אותם בכתיבת הנאום ובהופעה על הבמה.

במהלך הסדנה התבקשו הילדים לבחור נושא הקרוב לליבם, אשר לתוכו יוכלו לצקת תכנים אישיים משלהם. כלל הנושאים נגעו לערכים אשר בית הספר חרט על דגלו ומקדם לאורך השנה, שונות, ערכיות החיים, כוחה של מילה, כוחו של שיתוף ועוד.

ביום התחרות הגיע לבית הספר מטעם ארגון "רוטרי - יבנה"  מר עדי חסיד, אשר ברך את הנואמים, ולאחר מכן החלו הנואמים לנאום בזה אחר זה: יובל לוי מכיתה ה'1, נועם קהאן מכיתה ה'3, רותם קרן מכיתה ה'4, אריאל קליין מכיתה ו'1 וליה צ'יבוטרו מכיתה ו'3. כל הנואמים ייצגו אותנו בכבוד וגאווה.

בתחרות ניצחה אריאל קליין מכיתה ו'1, בנאומה דיברה אריאל על החשיבות הרבה של ערכיות ואריכות החיים. אריאל תייצג את בית ספרנו בתחרות היישובית, שתתקיים במהלך חודש ינואר. בית הספר מודה ל'ארגון רוטרי" ומר טל מימרן על העזרה וההכוונה.

        
        


הפנינג משפחות בבית ספר רבין

נשלח 30 בנוב׳ 2018, 3:57 על ידי סימונה נודלמן   [ עודכן 30 בנוב׳ 2018, 6:15 ]

   בשבוע שעבר התקיים בבית הספר הירוק ע"ש יצחק רבין הפנינג המשפחות הגדול "רבין street party".

   ההפנינג פתח של שעריו לכלל תושבי העיר, והמבקרים בו נהנו משלל פעילויות מגוונות ומיוחדות. משתתפי החוגים הופיעו בפני המבקרים  במחול, בריקוד, בהתעמלות, בקפוארה ובגלגליות.

   המבקרים נהנו מעמדות מזון רבות, ממתקני ג'ימבורי, מדוכני הפעלות, מפינות יצירה ומעמדות צילום לצד כוכבי נוער.

   בנוסף, לקראת סיום הערב, נערכה ההגרלה הגדולה ובה הוגרלו כשישים פרסים אשר נתרמו ע"י בעלי עסקים בעיר ומחוצה לה: ארוחות, מנות פלאפל, טיפול לרכב, שני זוגות אופניים, סקוטר, קורקינט, כדורסל חתום ע"י נבחרת אליצור יבנה, טלוויזיה ועוד.

   מחצית מהכנסות האירוע הועברו כתרומה לענבר אוחיון, ביתו של אב הבית האהוב של ביה"ס, דדה, אשר חלתה במחלה קשה.

   עינת פוטרמן, מנהלת בית הספר, מודה להורים ולתלמידים היקרים של ביה"ס, שנרתמו ותרמו להצלחת האירוע.

   תודה מקרב לב על ארגון הערב ועל הוצאתו לפועל: להנהגת ההורים המיוחדת, ליו"ר ההנהגה, רפי ענני, לחברי ועדת התרבות, שעמלו רבות על הפקת הערב, ובראשם עדי נודל, מלי בלום ומירב ארביב. תודה למורן און, רכזת החינוך החברתי, לתמי יצהרי-פיין, מנחת הערב ולכל צוות ביה"ס על שיתוף הפעולה ועל ההתגייסות.

 

   תרומות לסיוע לענבר אוחיון ניתן להעביר לחשבון מספר: 26881678, בנק - 09, סניף: 001, חשבון ע"ש: דוד אוחיון.

  
 


פעילות הגישור יוצאת לדרך בבית ספר הירוק ע"ש רבין

נשלח 20 בנוב׳ 2018, 4:07 על ידי סימונה נודלמן   [ עודכן 22 בנוב׳ 2018, 13:02 ]

  
 בעיר יבנה מופעלת מזה תשע שנים בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים התוכנית "גישור- דיאלוג אחר". התכנית הינה  יוזמה של ראש העיר, צבי גוב-ארי בשיתוף פעולה של ה'מרכז לדיאלוג אחר' ועם מנהל החינוך ובמימונה של עיריית יבנה. מטרת התכנית היא להטמיע את שיח הגישור כחלק מתהליך לשינוי מהותי וחיובי באקלים החברתי והחינוכי בעיר.

   בית ספר הירוק ע"ש רבין מפעיל את התוכנית זו השנה השביעית מתוך הכרה והבנה כי תוכנית הגישור מסייעת רבות לתלמידי בית הספר בפתרון סכסוכים, תוך התבוננות פנימית, לקיחת אחריות והעצמה אישית.

   פעילות הגישור בבית הספר ענפה מאוד. כל תלמידי שכבת ד' לומדים שעה שבועית את תכני הגישור לאורך כל השנה ע"י ריקי אור-לוי, רכזת הגישור הבית ספרית. בנוסף, מכל כיתה נבחרים כשישה תלמידים, שיעברו קורס, יוכשרו כמגשרים צעירים ויחלו לפעול כמגשרי בית הספר. תלמידי כיתות ה', שעברו את קורס המגשרים הצעירים, פועלים בבית הספר כמגשרים. נבחרת גישור זו מציגה את תכני הגישור וחשיבותו בכיתות, כדי לעודד את ביצוע ההליך הגישורי. בנוסף,  במהלך ההפסקות, מאתרים ילדים הזקוקים לגישור או לחלופין ילדים המצליחים להמנע מקונפליקט ומשבחים אותם באמצעות מדבקה 'מגושר'. כל חודש בוחרים את הכיתה המובילה בגישורים והיא מקבלת את גביע הגישור הנודד, בטקס בית ספרי מול הורים והנהלת בית הספר. 

   בבית הספר מתקיימת גם סדנת גישור להורים - 'דיאלוג אחר במשפחה'.  ההורים נחשפים בסדנא לתכנים, שילדיהם לומדים בכיתה, מתוך ראיה מערכתית של חשיבות שיח גישורי גם בתוך המשפחה- גישור כדרך חיים. גם קורס זה הינו במימון של עריית יבנה.

   עינת פוטרמן, מנהלת בית הספר מציינת כי הטמעת תוכנית הגישור אינה מסתכמת רק בפתרון סכסוכים אלא בהטמעה של ערכי יסוד שונים הנהוגים בין אדם לחברו. הטמעה זו משפרת את השיח, מקדמת אקלים מיטבי ומצמצמת את מספר הקונפליקטים. 
בחירות למועצת התלמידים בבי"ס "רבין"

נשלח 11 בנוב׳ 2018, 2:19 על ידי סימונה נודלמן

   במהלך חודש אוקטובר נערכו בבית הספר הירוק ע"ש יצחק רבין פעילויות רבות ומגוונות לקראת הבחירות למועצת התלמידים.

   הפעילויות, שהתקיימו בכיתות ד'- ו',  החלו בדיון בסוגייה "מיהו מנהיג" ומהם תפקידיו, ובקבלת הסבר לגבי חשיבות המועצה, תפקידיה ומטרותיה. בהמשך, תלמידים הגישו מועמדות לייצוג כיתתם והכינו מצע בחירות, שבעקבותיו הציג כל מועמד את ה"אני מאמין" שלו.  התהליך הגיע לשיאו בבחירות דמוקרטיות למועצת התלמידים הכיתתית.

   בימים אלו נערכים כל תלמידי ביה"ס לבחירות מקוונות של יו"ר מועצת התלמידים. חגיגה גדולה לראות את המועמדים, מסתובבים ברחבי ביה"ס, עם תומכיהם, מכל שכבות הגיל, ומשכנעים את התלמידים לבחור בהם.

   התהליך מאורגן ומנוצח ע"י מורן און , רכזת החינוך החברתי.

   יש לציין, כי הבחירות למועצת התלמידים מזמנות הלכה למעשה התנסות אישית של התלמידים במעורבות חברתית הן בכיתה והן בביה"ס לצד הכרת תהליך בחירות דמוקרטי.

   פיתוח מנהיגות נוער היא אבן דרך עיקרית בחינוך לערכים, למצוינות ולאזרחות פעילה ואיכותית.

  


תלמידי כיתות ב' בבית הספר הירוק ע"ש יצחק רבין קיבלו בשמחה את ספר התורה

נשלח 4 בנוב׳ 2018, 2:41 על ידי סימונה נודלמן   [ עודכן 4 בנוב׳ 2018, 2:46 ]

   ביום שישי התקיימו בבית הכנסת "היכל הידידות" בשכונת נאות רבין טקסי קבלת ספר תורה "בראשית" לתלמידי כיתות ב' מבית הספר הירוק ע"ש יצחק רבין.

   מחנכות הכיתה, קרין וקטי, יצאו עם תלמידי כיתתן בלבוש לבן וחגיגי מלווים במתופפים ושירת פיוטים. התלמידים צעדו בתהלוכה חגיגית אל בית הכנסת שם חיכו להם הוריהם אשר קיבלו אותם בהתרגשות רבה כשהם צועדים אל רחבת בית הכנסת מתחת לטליתות ובליווי שירים ומשמע שופר.

במהלך הטקס הופיעו התלמידים בקטעי קריאה ושירים אשר לוו בנגינה ע"י המורה למוזיקה אנג'ליקה.

כבוד הרב אסף, הסביר לתלמידים על ארון הקודש, ההיכל וספר התורה. כמו כן, הוא פתח בפניהם את ההיכל בכדי שיוכלו לראות את ספרי התורה ולנשקם.

   מחנכות הכיתה ומנהלת בית הספר, עינת פוטרמן,  ברכו את התלמידים, חילקו לכל ילד את ספר בראשית עטוף בעטיפת זהב, שקית עם שקדים וצימוקים, כיפות פמוטים והפתעות.

   המסיבה היוותה את שיאו של פרק הלמידה על בית הכנסת ומושגים ראשוניים ביהדות, שנלמדו בכיתה ע"י הסגנית השנייה, אורלי סובל. כעת יתחילו הילדים ללמוד את הסיפורים המרתקים מספר "בראשית" מבריאת העולם ועד סיפורי האבות.

   צוות בית הספר וההנהלה מאחלים לתלמידים היקרים שהמפגש עם התורה ימלא אותם באורה, שישכילו, ילמדו, ירחיבו אופקים ויעשירו את עולמם.

         

תכנית "רצף גנים" ברבין

נשלח 7 ביוני 2018, 23:31 על ידי מריוס הלפרן

המעבר מהגן לכתה א' הינו המעבר המשמעותי הראשון שהילד עובר במערכת החינוך ולכן יש חשיבות רבה להצלחתו.

ככל שתהיה מוכנות גבוהה למעבר, הוא יהפוך למוצלח, זורם וקל וכך יגדל הסיכוי שהילד יוכל לחוות הצלחה למעברים הבאים בחייו.

מטרת תוכנית "רצף גנים", הפועלת בעיר יבנה, היא יצירת קשר בין ילדי הגן לילדי כיתות א'- ב' ,סביב משימות אורייניות משותפות ופעילויות חווייתיות שונות.

ילדי הגנים, המזינים את בתי הספר בשכונה הירוקה, מקיימים  במהלך השנה מספר מפגשים, המתקיימים הן בגן והן בבית הספר. המפגשים נערכים מול תלמידי כתות א-ב בבית הספר. מחנכות הכתות בונות פעילויות חוויתיות במטרה להכיר את סביבת בית הספר: הכיתות, המרחבים, משרדי ההנהלה, החצר וצוות בית הספר בשכבות הגיל הצעירות בכדי להתנסות וללמוד תכנים הנלמדים ביום הראשון לכיתה א' ובכדי לפתח קשר חברותי בין  התלמידים וילדי הגן המזינים את בית הספר.


במפגשים שהתקיימו, ילדי הגן התנסו בפעילויות חווייתיות ולימודיות, נחשפו לתכנים הנלמדים בכיתה א', התארחו בשיעורים מקצועיים ויצרו קשרים חברתיים עם תלמידי הכיתה.

דוגמא לפעילות הרצף שנערכה במהלך שנת הלימודים אפשר למצוא במפגשים בין ילדי כיתה ב'1 מבי"ס רבין ומחנכת הכיתה רות מדינה שנפגשו מספר פעמים בבית הספר ובגן "דייגים" עם ילדי הגן, הגננת נטלי לוי וסייעת הגן עליזה פרץ.

באחד הביקורים, ילדי גן "דייגים" ן התנסו בלימוד שיעור מוסיקה עם המורה למוסיקה אנג'ליקה גלפמן שוורץ  ובשיעור ספורט עם המורה לספורט תמי יצהרי.

לסיכום, בבית ספר רבין רואים חשיבות רבה לקיום תכנית "רצף גנים" בשל היותה חשובה ומשמעותית לשני הצדדים - לילדי הגנים ולתלמידי בית הספר הצעירים, התכנית מחזקת את ביטחונם של הילדים הבאים מן הגן  ומאפשרת זרימה וקליטה מהירה נעימה ובטוחה שלהם בבית הספר. שיהיה לכולם בהצלחה בשנת הלימודים הבאה.


התכנית "חשיבה מחשובית" בכיתות ג'

נשלח 22 בפבר׳ 2018, 22:19 על ידי מריוס הלפרן   [ עודכן 22 בפבר׳ 2018, 22:26 ]

כל תלמידי כתות ג ביבנה לומדים במשך שנת הלימודים תכנית "חשיבה מחשובית". את התכנית יזם ראש העיר והיא מתקיימת זו השנה השנייה. מטרת התכנית להקנות לתלמידים מיומנויות חשיבה ופתרון בעיות, המתאימות למאה ה 21, וזאת דרך לימודי פיתוח תכנה. 
בתחילת השנה למדו הילדים את הנושא של גלישה בטוחה ברשת. 

התלמידים למדו את הסכנות הטמונות ברשת, כמו גם היתרונות של גלישה בטוחה. פעילות הסיכום ליחידת לימוד זו הייתה ביצירת קיר משותף – כלי טכנולוגי בו כל תלמיד בכיתה יכול להעלות ללוח מודעות אינטרנטי תמונה או כיתוב, ובהם להציג את עצמו או להעביר מסר חשוב. בהמשך השנה למדו הילדים לפתח משחקי מחשב באמצעות תוכנות קודו וסקרטץ. לקראת סוף השנה יפתחו התלמידים פרויקט סיום בעבודת צוות, אשר יכלול פיתוח משחק מחשב ויצירת בקר חיצוני להפעלתו.

הצגת "חכמי חלם" מצטייני תיאטרון כתות ו' וג'

נשלח 17 בפבר׳ 2018, 9:07 על ידי מריוס הלפרן

מי לא מכיר את הסיפור על 'חכמי החלם'? אנשים  שגרו לפני שנים רבות בעיר אוסטרופלי שבפולין, אנשים שהיו ידועים בהתחכמותם הגדולה. סיפור זה מעורר לעיתים תהיות, האם היו אלה אנשים טפשים? האם היו חכמים? האם היה זה מיתוס? יצירה ספרותית? או שמא מעשיות אלה התרחשו במציאות?

במקרה של מצטייני תיאטרון הלומדים בבית הספר 'ירוק ע"ש רבין' התשובה לכך איננה חשובה כלל! מה שחשוב ועיקר הוא שאצל תלמידי רבין המעשייה היא מציאות חיה! כמה מתלמידי כיתות ג' ו-ו' המוכשרים הפכו בתקופה האחרונה, במסגרת שיעורי התיאטרון, לאנשים מאוד מתוחכמים וענו לשם 'חכמי חלם'.
 
תלמידי כיתה ו' בבית-הספר 'רבין' ביבנה לומדים שעתיים בשבוע שיעורי תיאטרון. בחודש הנוכחי העלו תלמידים אלה בפני תלמידי בית הספר את המופע 'חכמי חלם', טקסט המבוסס על העיבוד הטלוויזיוני 'חלם בהלם'. בהצגה מרתקת ומשעשעת זו התלמידים מספרים וממחישים סיטואציות מתוך חייהם של יהודים שחיו בעיירה החסידית אוסטרופולי שבפולין. בהצגה זו משולבים אמצעים תיאטרליים כגון: תלבושות, תפאורה, אביזרים ומוסיקה. 

הצגה היא תוצר סופי עבור קהל צופים, אך למעשה היא משרטטת תהליך חווייתי המורה על התמדה, קשב, רגישות ואחריות גדולה מצד התלמידים. תהליך זה גיבש אצל התלמידים לא רק מיומניות בתחום הבמה, אלא גם יכולת התמודדות עם קונפליקטים פנימיים ועם אינטראקציות מורכבות בקבוצה.

ההצגה מספרת פרקים מן הפולקלור היהודי על העיר חלם שבפולין הידועה לכל כעיר של טיפשים. בעיר זו יהודים ישבו מאות בשנים, והכינויים חכמי חֶלֶם  מרמז לבריות שמעשיהן טיפשיים. לא ידוע מדוע דווקא חלם נבחרה לייצג "עיר של טיפשים". קיימת סברה כי הסיבה נעוצה במילה הפולנית "חולם", שפירושה "טיפש" . גרסה נוספת היא, כי חכמתם של יהודי חלם הי זו שיצרה את המונח . חכמי חלם היו באמת טפשים גדולים, אלא שהיה דרכם להתחכם ביותר, להעמיק עצות ולהרבות תחבולות משונות, על כן היו הם ומועצותיהם לשחוק וללעג תמיד ומעשי תחבולותיהם היו למשל בפי הבריות, ועד היום יֵאָמר לכסיל מתחכם: "פלוני מחכמי חלם!".
דמותו של הרשל'ה העני מאוסטרופולי שבפולין הוא אחת הדמויות של חכמי החלם הנוכחת בהצגה, הרשלה מוצג כמי שמצליח בסיוע חוש ההומור וחדות לשונו להתמודד עם עשירים גבירים ואנשים מפוקפקים בחצר החסידית.


1-10 of 98