מה חדש


הפתעה ליום העצמאות בבי״ס רבין

נשלח 3 במאי 2020, 2:30 על ידי סימונה נודלמן

ביום ראשון שעבר נציגי הנהגת ההורים הגיעו לביתם של כל תלמידי ביה"ס כדי לחלק לכל אחד מהם שי לכבוד יום העצמאות: דגל המדינה ומשחק טריוויה בנושא ארצנו.

גם בימים לא פשוטים אלו, נציגי הנהגת ההורים וצוות ביה״ס חושבים על התלמידים היקרים.

תגובות הילדים וההורים היו מרגשות. הם הודו מקרב לב על ההשקעה, המאמץ והחשיבה.

חברי הנהגת ההורים נרתמו באופן מעורר התפעלות למשימה. תודה מיוחדת לרפי ענני, ליונית לסטיגזון, למירב ארביב, אלודליה צ׳יבוטרו ולמורן הרוש.

מקווים לחזרה מהירה, קלה וטובה לשגרה.

                                
            


הגביע הנודד לגישור ולהתנהגות מיטבית בבית ספר הירוק ע"ש רבין

נשלח 9 בדצמ׳ 2019, 22:20 על ידי סימונה נודלמן   [ עודכן 9 בדצמ׳ 2019, 22:25 ]

בעיר יבנה מופעלת מזה כ 10 שנים התוכנית "גישור- דיאלוג אחר" בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים. התכנית הינה ביוזמה של ראש העיר, צבי גוב-ארי בשיתוף פעולה עם מנהל החינוךומטרתה להטמיע את שיח הגישור כחלק מהתהליך ליצירת אקלים חברתי מיטבי בבתי הספר בעיר.

בית ספר הירוק ע"ש רבין מפעיל את התוכנית זו השנה השמינית מתוך הזדהות עם תוכנית העיר ומתוך הכרה כי תוכנית גישור זו מסייעת רבות לתלמידי בית הספר בפתרון סכסוכים, בהתבוננות פנימית, בלקיחת אחריות אישית ובהעצמה אישית. לשם כך נבחרו כ 30 תלמידים מכיתות ה' המרכיבים את נבחרת הגישור של בית הספר. תלמידים אלו מסייעים לשאר תלמידי בית הספר לפתור סכסוכים בדרך של קיום שיח מגשר. 

השנה ריקי אור-לוי, רכזת הגישור, ביחד עם  אורלי חושן , רכזת אקלים מיטבי ובתמיכתה של מנהלת בית הספר, עינת פוטרמן, הרחיבו את התוכנית ובנו תוכנית מקיפה של התנהלות מיטבית בבית הספר בעת שגרה ולא רק בעת מחלוקת, וכך ניתן לגישור מקום נוסף בהתנהלות הכיתתית היום יומית.
בכל חודש, במהלך טקס קבלת ערך החודש, מחולק גביע גישור והתנהגות מיטבית לאחת הכיתות.  הכיתה הזוכה נבחרת לפי קריטריונים, הנשענים על ערך החודש בהתאם לשיח גישורי ולהתנהגות מיטבית. אחד הקריטריונים המרכזיים לדרוג הכיתה מתבצע באמצעות תלמידי נבחרת הגישור מכיתות ה' בהתאם להתנהלות התלמידים בהפסקות עם מתן משוב וחיזוק מיידי לתלמידים. בסיום כל חודש, הכיתה שזכתה מעבירה את הגביע לכיתה אחרת וכך לכל כיתות בית הספר יש הזדמנות שווה לזכות.

ראוי לציין כי מעמד זה מרגש ומביא גאווה הן לצוות החינוכי והן לתלמידים הזוכים.
ריקי אור-לוי: "הטמעה של תוכנית הגישור לא מסתכמת רק בפתרון סכסוכים אלא בהטמעה של ערכי יסוד שונים הנהוגים בין אדם לחברו, הטמעה זו תשפר את השיח ובהתאם את האקלים הבית ספרי ותקטין את כמות הקונפליקטים. לכן זה אך טבעי לתת דגש נוסף עם ההתמקדות בערכי מפתח הל"ב, המעודדים התנהגות מקדמת וחיובית". 

 
 


הפנינג משפחות "רבין street party"

נשלח 26 בנוב׳ 2019, 2:31 על ידי סימונה נודלמן

בשבוע שעבר התקיים בבית הספר הירוק ע"ש יצחק רבין הפנינג המשפחות הגדול "רבין street party".

ההפנינג, שהפך למסורת בית ספרית, סיפק לילדי יבנה פעילות מהנה באווירה חגיגית ונעימה.

המבקרים הרבים, שהגיעו להפנינג, נהנו משלל פעילויות מגוונות ומיוחדות: דוכני מזון טעים ועשיר, מתקני ג'ימבורי, הפעלות לילדים, פינות יצירה ועמדות צילום לצד נבחרת הכדורסל "אליצור יבנה".

בנוסף, משתתפי החוגים הופיעו בפני המבקרים  במחול, בריקוד, בהתעמלות, בקפוארה ובגלגליות.

לקראת סיום הערב, נערכה ההגרלה הגדולה, שבה הוגרלו עשרות פרסים אשר נתרמו ע"י בעלי עסקים בעיר ומחוצה לה: שוברים  לארוחות בוקר, שוברי כניסה לג'ימבורי, אופניים, סקוטר,קסדות, תספורות, כדורי סל חתומים ע"י נבחרת אליצור יבנה, טלוויזיה ועוד.

חלק מהכנסות האירוע יועברו כתרומה לאקי"ם יבנה.

עינת פוטרמן, מנהלת בית הספר, מודה על שיתוף הפעולה ועל ארגון הערב להנהגת ההורים, ליו"ר ההנהגה, רפי ענני, לחברי ועדת התרבות, ובראשם, למורן הרוש ולמירב ארביב, לשאול דוד, מנהל מחלקת הספורט, לאתי חיינה ולמורן און, רכזות החינוך החברתי, לתמי יצהרי-פיין, מנחת הערב, ולכל קהילת בית ספר רבין, תלמידים, מורים והורים,  על שיתוף הפעולה ועל ההתגייסות להצלחת האירוע.

 
 


 

אלימות? לא בבית ספרנו!

נשלח 7 באוק׳ 2019, 1:52 על ידי סימונה נודלמן   [ עודכן 7 באוק׳ 2019, 1:56 ]

בבית הספר רבין ביבנה פועלת השנה תכנית למניעת אלימות ובריונות בקרב תלמידים מתוך מטרה לחשוף את התלמידים למידע הנוגע לפעילויות מזיקות העשויות לפגוע באחר או בחברה. כחלק משיתוף פעולה בין בית הספר למשטרת יבנה התקיים ביום רביעי האחרון מפגש בין רס"ר בני גרינהיים, מש"ק תחנת משטרת יבנה והמתנדב במשטרה, רפ"ק עמיחי ביטרמן במסגרתו שוחחו השוטרים עם תלמידי כיתות ב'-ו' על נושא האלימות, הסכנות ברשתות החברתיות, מניעת חרם, עבירות פליליות ועוד. "ההרצאה כללה סרטונים בנושא חרם והצקות, דוגמאות לאלימות לסוגיה כנגד רכוש, בעלי חיים, דוממים ועוד", סיפר רס"ר גרינהיים. במהלך ההרצאה הוצגו כלים ודרכי התמודדות נכונות כאשר נקלעים לסיטואציה אלימה.

מנהלת בית הספר, עינת פוטרמן: "מדובר בתוכנית בית ספרית אשר נועדה להעניק כלים להתמודדות עם תופעות של אלימות ובריונות. אנו סבורים שככל שנחשוף את התלמידים לאתגרים כך נצליח להפחית ולאפשר להם לזהות כי קיימת בעיה ובדרך זו גם דרכים לפתרונה. תודתי למשטרת יבנה, לשיטור הקהילתי ולאגף החינוך בעיריית יבנה על שיתוף הפעולה הפורה".  

 
              טופס בקשה למלגה

נשלח 2 באוק׳ 2019, 23:39 על ידי סימונה נודלמן

הורים יקרים, 
יש להקפיד לצמלא את הטופס עד ה1/11/19

משפחת בית ספר רבין חוגגת את יום המשפחה

נשלח 25 בפבר׳ 2019, 8:35 על ידי סימונה נודלמן

כמידי שנה, גם השנה, צויין יום המשפחה בבית ספר רבין בפעילויות יחודיות ומאתגרות של הורים וילדים יחדיו.

בכיתות א'-ב' התלמידים והוריהם התאספו לפעילות, שכללה צפייה במצגת מרגשת ויצירה משותפת של  עץ משפחתי מגומי קליי. כל משפחה יצרה את העץ המתאים לה,  בהתאם להרכב המשפחה.

בכיתות ד'-ו' הילדים וההורים עברו סדנה בנושא צילום, שכללה: עיצוב תמונה ורקע, משחקי אור וחושך וקומפוזיציה. הילדים בליווי הוריהם יצאו לחצר ביה"ס וצילמו תמונות אומנותיות בעקבות הסדנה.

בתום הצילום נשלחו התמונות לקישור בגלריה של גוגל, וכל משפחה קבלה על מגנט את התמונה, שצילמה במהלך הפעילות, כמזכרת  מיום מיוחד זה.

בכל הכיתות נהנו התלמידים וההורים מארוחת בוקר טעימה ומפנקת.

ההורים והילדים הביעו הנאה רבה מזמן איכות משותף עם יקיריהם.

                    

בית ספר רבין מטייל

נשלח 2 בינו׳ 2019, 8:23 על ידי סימונה נודלמן

"האדם אינו אלא קרקע ארץ קטנה, האדם אינו אלא תבנית נוף מולדתו. רק מה שספגה אוזנו עודה רעננה, רק מה שספגה עינו טרם שבעה לראות. כל אשר פגע במשעולי טללים ילד...."    (שאול טשרניחובסקי)

 

בחודש האחרון יצאו רוב תלמידי בית הספר הירוק ע"ש יצחק רבין, לטיולים שנתיים באזורים שונים ברחבי ישראל. כחלק מ"אני מאמין" בית ספרי, המושתת על עקרונות  הקיימות כאורח חיים ובמטרה לחזק את הקשר הרגשי של התלמידים לנופי הארץ, לאתריה ולתולדותיה, יצר בית הספר תכנית טיולים בהובלתה של אורלי סובל, סגנית שנייה למנהלת, שהפכה את הטיול השנתי למסע משמעותי בעבור הילדים.

כל כיתה התחלקה לחוליות משימה, כאשר לכל תלמיד בחוליה היה תפקיד שתרם להצלחת הטיול. בנוסף, למידה החוץ כיתתית זו מזמנת הכרה עם התלמיד במישורים אחרים, תוך מינוף חוזקותיו וטיפוח הקשר הבין אישי. עינת פוטרמן, מנהלת ביה"ס, זמנה לחדרה את המורות היוצאות למסע עם הילדים וציידה אותם, לא רק במילות עידוד, אלא גם בתיק מלא בכל טוב, עליו מודפס "איתך לאורך הדרך…" -  משובב נפש!

טעימות מחוויות מרגשות של תלמידים מהטיולים:

       שכבת ד' טיילה באזור בית גוברין - תלמידה כתבה למורה את ההודעה הבאה, לאחר שהמורה סייעה לה במערת זחילה בחר' מדרס: " … היום בטיול אני הבנתי שגם אם יש לי פחדים, אני יכולה להתגבר עליהם…" המורה זחלה  עם התלמידה צעד אחר צעד במערה, תוך כדי שיח של עידוד עד שלבסוף ראו את האור בקצה המנהרה והתלמידה לא האמינה שעשתה זאת.

       שכבת ו יצאו לטיול בן יומיים לאזור הכרמל -אחת התלמידות מספרת: " הכיתה חולקה לחוליות, אני הייתי בחוליית הדרכה. לפני הטיול למדנו על האתרים בהם נבקר וכשהגענו אליהם לימדנו את שאר הכיתה אודותיהם. הייתה לי אחריות להעביר את המידע וגם היה מרגש לעמוד מול כולם ולהפגין את הידע יחד עם חבריי לחולייה. אין ספר שזה לא סתם טיול, אלא משהו משמעותי שעברתי"

                 


בית ספר רבין מציג: הנואמת הצעירה שתייצג אותנו בתחרות היא….

נשלח 25 בדצמ׳ 2018, 1:37 על ידי סימונה נודלמן

בהתרגשות ובהתלהבות רבה, התקיימה השנה תחרות "הנואם הצעיר" בבית הספר הירוק ע"ש יצחק רבין.

זוהי השנה השלישית, שבה עיריית יבנה משתפת פעולה עם ארגון רוטרי לשם הפעלת מיזם "הנואם הצעיר" בבתי הספר היסודיים בעיר.

מטרות הפרויקט הנן פיתוח כושר הביטוי והדיבור בפומבי של התלמידים, הבעת רעיון באופן מובנה, רהוט ובזמן קצוב, עידוד וקידום השפה העברית, עידוד לסבלנות ולסובלנות של בני נוער בחברה, חינוך להישגיות ולמצוינות וכן היכרות עם ארגון רוטרי ותרומתו לקהילה.

בתחרות השתתפו תלמידים משכבות  ה'-ו'. על מנת להגיע מוכנים לתחרות וללמוד את תורת הנאום והרטוריקה עברו הילדים לאורך השנה סדנת כתיבה ותרבות הנאום על ידי מובילת הפרויקט בבית הספר הגב' מיכל לב-רון. בסדנה זו קיבלו הילדים כלים, כגון: פיתוח כושר הביטוי, שימוש בשפה הכתובה, יכולת התבטאות מול קהל וזאת במטרה שכלים אלו ישמשו אותם בכתיבת הנאום ובהופעה על הבמה.

במהלך הסדנה התבקשו הילדים לבחור נושא הקרוב לליבם, אשר לתוכו יוכלו לצקת תכנים אישיים משלהם. כלל הנושאים נגעו לערכים אשר בית הספר חרט על דגלו ומקדם לאורך השנה, שונות, ערכיות החיים, כוחה של מילה, כוחו של שיתוף ועוד.

ביום התחרות הגיע לבית הספר מטעם ארגון "רוטרי - יבנה"  מר עדי חסיד, אשר ברך את הנואמים, ולאחר מכן החלו הנואמים לנאום בזה אחר זה: יובל לוי מכיתה ה'1, נועם קהאן מכיתה ה'3, רותם קרן מכיתה ה'4, אריאל קליין מכיתה ו'1 וליה צ'יבוטרו מכיתה ו'3. כל הנואמים ייצגו אותנו בכבוד וגאווה.

בתחרות ניצחה אריאל קליין מכיתה ו'1, בנאומה דיברה אריאל על החשיבות הרבה של ערכיות ואריכות החיים. אריאל תייצג את בית ספרנו בתחרות היישובית, שתתקיים במהלך חודש ינואר. בית הספר מודה ל'ארגון רוטרי" ומר טל מימרן על העזרה וההכוונה.

        
        


הפנינג משפחות בבית ספר רבין

נשלח 30 בנוב׳ 2018, 3:57 על ידי סימונה נודלמן   [ עודכן 30 בנוב׳ 2018, 6:15 ]

   בשבוע שעבר התקיים בבית הספר הירוק ע"ש יצחק רבין הפנינג המשפחות הגדול "רבין street party".

   ההפנינג פתח של שעריו לכלל תושבי העיר, והמבקרים בו נהנו משלל פעילויות מגוונות ומיוחדות. משתתפי החוגים הופיעו בפני המבקרים  במחול, בריקוד, בהתעמלות, בקפוארה ובגלגליות.

   המבקרים נהנו מעמדות מזון רבות, ממתקני ג'ימבורי, מדוכני הפעלות, מפינות יצירה ומעמדות צילום לצד כוכבי נוער.

   בנוסף, לקראת סיום הערב, נערכה ההגרלה הגדולה ובה הוגרלו כשישים פרסים אשר נתרמו ע"י בעלי עסקים בעיר ומחוצה לה: ארוחות, מנות פלאפל, טיפול לרכב, שני זוגות אופניים, סקוטר, קורקינט, כדורסל חתום ע"י נבחרת אליצור יבנה, טלוויזיה ועוד.

   מחצית מהכנסות האירוע הועברו כתרומה לענבר אוחיון, ביתו של אב הבית האהוב של ביה"ס, דדה, אשר חלתה במחלה קשה.

   עינת פוטרמן, מנהלת בית הספר, מודה להורים ולתלמידים היקרים של ביה"ס, שנרתמו ותרמו להצלחת האירוע.

   תודה מקרב לב על ארגון הערב ועל הוצאתו לפועל: להנהגת ההורים המיוחדת, ליו"ר ההנהגה, רפי ענני, לחברי ועדת התרבות, שעמלו רבות על הפקת הערב, ובראשם עדי נודל, מלי בלום ומירב ארביב. תודה למורן און, רכזת החינוך החברתי, לתמי יצהרי-פיין, מנחת הערב ולכל צוות ביה"ס על שיתוף הפעולה ועל ההתגייסות.

 

   תרומות לסיוע לענבר אוחיון ניתן להעביר לחשבון מספר: 26881678, בנק - 09, סניף: 001, חשבון ע"ש: דוד אוחיון.

  
 


1-10 of 104