מחדר היועצות

הורים יקרים שלום רב,

הסגר השלישי הגיע ואתו הגיעו גם התובנות והלמידה שלנו כהורים. אנחנו כבר יותר מנוסים ויודעים לזהות, מה עובד ומה לא, מה מקשה ומה מקל, מה יכול לאפשר אווירה מיטבית בבית ומה יוצר אווירת מתח. אז ממש כמו ילד שלישי, שאליו אנחנו מגיעים הורים מנוסים עם ידע,  תובנות וכלים, כך אנחנו בסגר הזה.
מתוך "סל ההצעות" שלנו, מה עובד יותר...:
·         להמעיט בחדשות ואקטואליה.
·         ריבוי מידע הקשור למתרחש בהקשר לקורונה, יכול להעלות אצל ילדינו את מפלס החרדה ולכן כדאי לנו לתת להם לשמוע את התכנים המותאמים להם, להתעסק בעולם המידע הקשור ורלוונטי לגילם.
·         "כשטוב לנו, טוב להם...", זו אמירה שחוזרת על עצמה, אך מוכיחה את עצמה כל פעם מחדש. כשאנחנו רגועים, מעודדים ומחמיאים לילדנו זה עושה להם טוב. לכן, חשוב לטפח אצלנו את הרווחה הנפשית והרוגע, על מנת שנוכל להיות כך מולם.
·         תכננו מראש את סדר-היום עמם- כן, אפילו שזו הפעם השלישית, חשוב לשבת איתם ולקבל החלטות על סדר-היום ולשלב בו גם פעילות משותפת כמו: סרט, יצירה, טיול- אופניים, בישול... או כל דבר אחר העולה על דעתכם. תכנון כזה מאפשר לכולנו לחוש שליטה ולייצר בית עם שגרה, בתוך אי הוודאות, שהיא חשובה מאוד בתקופה זו.
·         אוורור מהבית- בהתאם להנחיות ומה שמותר, הילדים שלנו יושבים שעות מול הזום, המחשב והמסך. הילדים זקוקים לאוויר, לפעילות גופנית, או לכל אוורור שמייצר תחושת איזון ורוגע.
ולסיכום, "עוד נדע ימים טובים מאלה! ..."
שמרו היטב על ההנחיות ועל עצמכם. נקווה שזה הסגר האחרון, שהוא יהיה קצר ושנוכל גם ממנו להפיק את המיטב. חשבו באופן חיובי וגלו חמלה כלפי עצמכם וכלפי הילדים שלנו וזכרו- יש לנו הרבה על מה להודות, תמיד.
לשימושכם, צרפנו את כתובות האמייל שלנו, הנכם מוזמנים להתייעץ.
                     בברכת בריאות וחזרה מהירה לשגרה,
תאיר שחר, יועצת חינוכית ביה"ס tair.sh@rabinyavne.org    

אורית רואה, יועצת חינוכית ביה"ס  orit.r@rabinyavne.org


    
Comments